Batman'da AK Parti lokaline silahlı saldırı

Giriş Tarihi: 23.4.2015 16:30 Güncelleme Tarihi: 23.4.2015 16:34
Batman'da AK Parti lokaline silahlı saldırı

Batman'da, AK Parti'nin seçim lokaline girerek tabanca ile ateş açan kişi, kaçtığı sırada silah ile vurarak yaralandı. Eski vekilin oğlu Abit Nasıroğlu hayatını kaybettiği iddia edildi.

Turgut Özal Bulvarında Ak Parti Batman il Başkanlığı yakınlarında bulunan Ak Parti seçim lokaline bugün saat 14.20 sıralarında gelen bir kişi, tabanca ile içeride 4-5 el ateş ettikten sonra lokalden hızla kaçtı. Saldırgan, lokalden çıktığı sırada silah ile vuralarak yaralandı. Ancak, kimin ateş ettiği tespit edilemedi.

Yaralanan saldırgan. Batman Bölge Devlet Hastanasine kaldırılarak tedavi altına alındı. Ak Parti Batman il Başkanı Diyaeddin Uçar, olayın alacak konusundaki anlaşmazlıktan kaynaklandığını, siyasi bir boyutu olmadığını savundu. Saldırı sırasında lokalde bulunan Ak Parti Batman 4. sıra Milletvekili adayı Adile Gürbüz ise, şöyle dedi:

"Seçim lokalinde oturduğumuz sırada içeri giren yeşil montlu bir kişi, 4-5 el ateş etti ve hızla lokalden çıktı. Bu sırada nereden ve nasıl ateş edildiğini görmedik ama saldırgan silah ile vuruldu. Olayın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz. Bu olay seçim çalışmalarımı engellemeyecektir. Emniyetin olayın en kısa sürede aydınlatacağına inanıyoruz."
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman'da AK Parti lokaline silahlı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz