X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HDP'de tutarsızlık var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

HDP'de tutarsızlık var

  • Giriş Tarihi: 8.5.2015
HDP'de tutarsızlık var
HDP'de tutarsızlık var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay bazı gazete ve televizyonların temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Çözüm Süreci'nde, hükumetin ve AK Parti'nin konumunda hiçbir değişiklik olmadığını belirten Atalay, HDP'de ise keskin bir dönüş yaşandığını söyledi. Atalay'ın mesajlarından öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

KESKİN DÖNÜŞ:
Çözüm Süreci ile ilgili HDP'nin çok kesin dönüşü var. HDP'ye de Sırrı Süreyya Bey'e de çok da önemli rol verdik. O bile Ankara'da diyor ki, 'Çözüm Süreci'nde masa dağıldı.' Bu büyük bir sorumsuzluk.

TUTARSIZLIK GÖRÜYORUM:
Onlar yine şiddetten ayrılamayacaklarını hem beyannameleriyle, hem de seçim ortamıyla gösteriyorlar. Bu işe çok emek vermiş gönül vermiş, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili bir konuda HDP'nin tutarsızlığını görüyorum. Biz niye muhatap aldık onları. Şiddetle sorun çözme yerine siyasetle çözmek için.

DİNİ KAMPANYAYA KATTILAR

Parti Sözcüsü Atalay, CHP ile HDP'nin ilk defa dini seçim kampanyasının içine kattığını söyledi. Muhalefet partilerden birinin din dersinin kaldırılmasını, diğerinin ise 8 yıllık kesintisiz eğitimi getirmeyi taahhüt ettiğini dile getiren Atalay, "Din konusunu onlar gündeme getirdi. Biz getirmedik" dedi.