X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İtalya'nın yasakladığı koalisyonun peşindeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İtalya'nın yasakladığı koalisyonun peşindeler

  • Giriş Tarihi: 8.5.2015
İtalya'nın yasakladığı koalisyonun peşindeler
İtalya'nın yasakladığı koalisyonun peşindeler

İtalya'da tek parti iktidarını zorunlu kılan yeni yasaya vurgu yapan Erdoğan: Çok çekmişler ki koalisyonu yasaklıyorlar. Gelişmişler başkanlığa geçiyor, bunlar parlamenter sisteme sarılıyor

Cumhurbaşkanı , İtalya'da çıkarılan "Italicum" yasasıyla ilgili yasasıyla ilgili mesajlar verdi, Türkiye'deki muhalefetin durumunu eleştirdi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından farklı ülkelerde yapılan tesis ve eserler, "Ayrı coğrafyalarda aynı imza" başlığıyla toplu açılış töreniyle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Erdoğan şunları söyledi:
KÖKSÜZ, CİBİLLİYETLERİ BOZUK: Maalesef ülkemizde hala ecdadından adeta utanan, ecdadının mirasını ihya edenlere de karşı çıkan bir anlayış var. Bazı köşe yazarlarını görüyoruz, "ecdat" dediğiniz zaman beyler rahatsız oluyor. Niye? Çünkü bunlar köksüz, çünkü bunların cibilliyeti bozuk.KİMİN BAĞINDAN KOVUYORSUNUZ?: İstanbul'da, Fatih Sultan Mehmet'in yadigarı bir hisar var. Bu hisarın bünyesinde de orada görev yapanlara hizmet için güzel bir mescit inşa etmiş. 18'inci yüzyılda yaşanan depremlerde yıkılıyor, geriye sadece minaresi ve temelleri kalıyor, Allah'tan ki minaresi kalıyor, çünkü o minare olmasa "burası mescit değil" diyecekler. Sonunda aslına uygun hale getirilmeye başlandı. Bir ödül töreninde, sanatçı olduğu iddiasında bulunan birileri, "Biz, buraya mescit yaptırmayız, buna izin vermeyiz" dedi. Siz, kimin bağından kimi kovuyorsunuz? Orası zaten ibadet mekanı, bir süredir amacına aykırı kullanılıyor, şimdi aslına rücu ettiriliyor.
PARALEL GEZİ İŞBİRLİĞİ: Paralel yapının gazetesi de ödül törenine tam sayfa yer vererek, bunlara destek oluyor. Fatih'in emanetine ihanet konusunda milletin değerlerinden bir haber olanlar ile bunların istismarını yapan şer örgütü bir araya gelebiliyor. Bu iki kesim, Gezi olayları sırasındaki gizli iş birliklerini artık aleniyete dökmüş durumdalar. Ecdadımızın emanetlerini ülkemizde ve dünyanın her yerinde ihya etmeyi sürdüreceğiz, buna ne Geziciler ne paralelciler ne bölücüler mani olamayacak. Buna, Diyanete saldırırken, Vatikan'ın ülkemiz aleyhine çıkışına destek verenler de engel olamayacak.
ÜLKE ALEYHİNE HER FAALİYETİN DESTEKÇİSİ:
Paralel Yapı kendi faaliyetleri önünde engel gördüğü tüm kurumlar gibi, TİKA'nın çalışmalarını sabote etmek için çalışıyor. Bosna Hersek'te Ziraat Bankası'nın, Kosova'da farklı milli kuruluşların faaliyetlerini sabote etmenin gayreti içinde oldular. Milli Eğitim Bakanlığının yurtdışındaki faaliyetlerini de yıllar boyunca akamete uğratmak için uğraştılar. Dünyanın dört bir yanında, ülkemiz aleyhinde hangi faaliyet varsa hepsinin de destekçisi haline geldiler.

#Sayfa#

FİLİSTİN'İN DEĞİL İSRAİL'İN YANINDA: Ana muhalefet partisinin lideri "4 büyük başkentte büyükelçimiz yok" diyor. İsrail'de büyükelçimiz yok doğru. Hani şu Filistin'e saldıran İsrail. Yani buraya bir tavır koymayacak mıyız? Diğeri Suriye. 350 bine yakın insanı katleden bir zalimin ülkesi. Bir diğeri Mısır. Seçimle iş başına gelmiş hükümeti darbeyle indiren, siyasileri idam ile yargılayan bir ülke. Bu kadar ciddiyetsiz, kendi tarihine kendi coğrafyasına yabancı bir bakış açısı olabilir mi? Filistin'in değil, İsrail'in, Suriye halkının değil zalim Esed'in yanında durmayı dış politika sanıyor. Libya'da olup bitenden hiç haberi olmadığı o kadar belli ki.
VAATLERİ KOALİSYON: Bakınız, İtalya koalisyonlardan o kadar çekmiş ki tek parti iktidarını zorunlu kılan bir yasa çıkardı. Bunların millete sözü ne, eski Türkiye koalisyonu. Diğer ülkeler daha güçlü demokrasi için, istikrar için başkanlık sistemini seçiyor, bunlar monarşinin gölgesindeki sisteme sarılıyor.

6 ÜLKEDE AÇILIŞ
Tika, "Ayrı coğrafyalarda aynı imza" ismiyle 6 farklı noktada toplamda 19 milyon dolara mal olan projeleri hayata geçirdi. Erdoğan'ın Ankara'dan sinevizyonla katıldığı eşzamanlı törenle açılışı yapılan eserler şunlar;
Kırgızistan'da özellikle hastane ve yetimhanelere ücretsiz ekmek sağlayacak ekmek fırını.
Myanmar'da Birinci Dünya Savaşı'nda esir düşen ve İngilizler tarafından demiryollarında çalıştırılırken yakalandıkları hastalıklardan vefat eden subay ve askerlerin mezarlarının bulunduğu Thayet Myo Türk Şehitliği.
Pakistan'da, Pencap Eyaleti'nde genel cerrahi, ortopedi, kadın doğum, çocuk, dahiliye, göz, nöroloji, ağız ve diş sağlığı, kulak burun boğaz klinikleri ile kan bankası ve yoğun bakım birimleri ile ülkenin en modern sağlık merkezi olan 90 yatak kapasiteli Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi.
Moğolistan'da, Orhun Kitabalerinin olduğu bölgeye giden Bilge Tonyukuk Karayolu.
Filistin'de, "Her yıl bir okul" hedefi ile başlatılan çalışmalar kapsamında yapımı tamamlanan Nablus Reşadiye Okulu.
Kosova'da, Mehmet Akif Ersoy'un babası Mehmet Tâhir Efendi'nin imamlık yaptığı İpek Belediyesi'ne bağlı Suşiçe köyündeki Mehmet Akif Ersoy Camisi.