X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Zihniyetleri aynı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Zihniyetleri aynı

  • Giriş Tarihi: 8.5.2015
Zihniyetleri aynı
Zihniyetleri aynı

Bingöl ve Elazığ'da halka seslenen Davutoğlu, "CHP ile HDP aynı zihniyette. HDP de ulusalcı etnik kimlikten bakıyor" dedi. Davutoğlu, CHP, HDP ve Paralel'e 'eşbaşkanlık' tavsiye etti

Başbakan , 7 Haziran seçimleri öncesi miting programına dün Bingöl ve Elazığ'da devam etti. HDP ve CHP'yi eleştiren Davutoğlu, 'ne dikkat çekti. Davutoğlu, Bingöl'de 4 yıl önce çocuklarını korumak için canlı bombanın üstüne atlayarak kendini feda eden Hatice Belgin'i de unutmadı. CHP ve HDP'nin aynı zihniyette olduğunu vurgulayan Davutoğlu, coşkulu kalabalıklara seslendiği konuşmalarında şu mesajları verdi:

BİRİLERİ TUZAK PEŞİNDE:
90'lı yıllarda faili meçhul vardı, OHAL vardı, diller üzerine yasaklar vardı. Bunları kim kaldırdı, AK Parti. TRT Kurdi, Kürtçe Araştırma Enstitüsü'nü kim kurdu, Ak Parti kurdu. Biz bunları herkesi kardeş kılmak için yaptık. Ama şimdi birileri tuzak içinde.

AYNI ZİHNİYET:
HDP ve CHP'nin zihniyeti aynıdır. HDP de ulusalcı etnik kimlikten bakıyor. HDP Türkiyelileşemedi, CHP'lileşti.

ÜÇLÜ EŞBAŞKANLIK YAPSINLAR:
HDP'ye iki eşbaşkan yetmiyor. HDP'liler biliyorsunuz Paralel'in sözcüsü. Benim teklifim onlara şu: Üçlü bir eşbaşkanlık yapsınlar; Paralel, HDP, CHP; üçlü eşbaşkan.

NE TUZAK KURUYORLAR?:
Neden bir anda HDP, CHP, Paralel hepsi birleşti? Çünkü bakın CHP genel başkanının bir danışmanı diyor ki 'HDP'nin barajı aşmasını istiyoruz.' HDP'liler de arka kapıdan gelen Paralel'in sözcüsüyle Diyarbakır'da görüşüyorlar. Ne tuzak kuruyorlar biliyor musunuz? Mesele AK Parti'nin yürüyüşünü durdurmak.

#Sayfa#

SİZE SELAMI VAR:
Birileri 6-7 Ekim olaylarıyla bölgede kaos yaratmak istedi. İşte 'Bu vandallar bizi durduramaz' diyen (Bingöl) emniyet müdürü ve arkadaşları esnafla kucaklaşmaya giderken, bu vandallar emniyet müdürünü yaraladı, 2 polisi şehit etti. Buraya gelmeden önce Emniyet Müdürümüz Atalay beyle görüştüm, çok şükür sağlığına kavuşuyor. Onun da size selamları var. Bir kahraman Atalay bey, bir kahraman da Hatice bacım ikisinin de kalbinde insan aşkı var. Bir taraftan ellerinde silah tutup, bir taraftan batıda demokrasi gösterisi yapıyorlar. Onlar buraya geldiklerinde sorun; ya silah ya barış, ya terör ya demokrasi, ikisi bir arada olmaz. 'Silahları toprağa gömün' deyin.

ANNELERİN YÜREĞİNE ATEŞ DÜŞMESİN:
Yüreğimizde nasıl Hatice bacımızın acısını yaşıyorsak, çocukları dağa çıkarılmış Diyarbakırlı annelerin acısını da taşıyoruz. Bu annelerin gözlerinde yanan o evlat acısını gördüm. Biz bu annelerin yüreğine ateş düşmesin diye çalışıyoruz. Bütün kadınlar adına, Anneler Günü gelirken bir ses verin, annelerin acısını dindirmeye kararlı mıyız?

İNADINA MİLLİ BİRLİK:
İnadına barış ve kardeşlik, inadına çözüm ve inadına milli birlik diyoruz. Bu sürece hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Çözüm süreci artık milletin olmuştur. Seçim sonucu ne olursa olsun, bu kardeşlik ve Yeni Türkiye'nin özgürlükçü atmosferini korumaya devam edeceğiz.

ARKALARINDA PARALEL YAPI VAR'

HDP eşbaşkanı ve HDP zihniyetinin ABD'ye gittiğinde, Ermenistan haritası önünde poz vererek 'Ermeni soykırımı' dediklerini hatırlatan Davutoğlu, "Bizim tarihimizde soykırım yoktur bre gafil. Orada Ermeni diyasporasını tatmin etti, buraya gelerek Yahudileri tatmin etmek için 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekânıdır' dedi. Bunu diyenlere hak ettiği cevabı verecek misiniz? Hem HDP, hem CHP'nin eşbaşkanları ve onların arkasındaki Paralel bilsin ki; bu topraklarda zulmeden zalimlerle hiçbir zaman dost olmayacağız. CHP ile HDP aynı zihniyettedir. Biri Türk Baası, diğeri Kürt Baası'dır" dedi.

#Sayfa#

'MUHTARIMIZIN KATİLİ YAKALANDI'
"Siirt 'te vali ile görüşen bir muhtarımızı şehit ettiler. Zanlısı yakalandı. Suhulet ve sükûnet içinde seçime gideceğiz ama kim bu bölgede vatandaşlarımızın hür iradelerini etkilemek için baskı kurarsa karşılarında hem kamu güvenliği anlamında bizi, en önemlisi de Bingöllüleri bulacak. Her türlü şantaj ve tehdide rağmen sandıkları korumaya var mısınız? Sandıklarda dimdik durmaya kararlı mısınız? Bütün tuzakları bozmaya var mısınız?"

ENGELLİ GENÇLE İŞARET DİLİ
Bingöllü bir genç Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Bingölspor'un atkısını verdi. Davutoğlu, sevgisini işaret diliyle anlatan gence, yine aynı şekilde işaret diliyle cevap verdi. Davutoğlu, işaret diliyle "Seni seviyorum" dedi. Davutoğlu için miting alanına Zazaca "Hoş geldin" yazılı pankart asıldı. Meydandaki bu pankartı gören Davutoğlu, Kürtçe '"Başım gözüm üstüne" diyerek karşılık verdi.

KAHRAMAN ANNEYİ UNUTMADI
"(4 yıl önce çocuklarını korumak için canlı bombanın üstüne atlayarak kendini feda eden Hatice Belgin) Bir daha Hatice Belgin gibi kardeşlerimizin canı yanmasın, canını feda etmesin diye, hiçbir çocuğumuz yetim kalmasın ve öksüz kalmasın diye çalışıyoruz. Biz buraya sadece 7 Haziran seçimlerini konuşmaya gelmedik. Kıyamete kadar sürecek kardeşliği konuşmaya geldik. Çözümü, demokrasi ve özgürlüğü konuşmaya geldik."