X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Selahattin Demirtaş 'dağdaki kardeş' Demirtaş'ı geçiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dağdaki kardeş' Demirtaş'ı geçiştirdi

  • Giriş Tarihi: 11.5.2015 07:48 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 12:05
Selahattin Demirtaş 'dağdaki kardeş' Demirtaş'ı geçiştirdi
Selahattin Demirtaş 'dağdaki kardeş' Demirtaş'ı geçiştirdi

HDP lideri 'ın seçimler için verdiği aile fotoğrafında yer almayan kayıp ağabeyi Kandil'de çıkmıştı. Batı illerinden gelecek oylar için 'ya mesafe koyan Demirtaş'a köşeye sıkıştıran soru ise Davutoğlu'ndan geldi. Davutoğlu, Demirtaş'a "Senin kardeşin dağda ne yapıyor? Neden inmiyor barış için çalışmıyor?" sorularını yöneltti. Demirtaş bu soruyu "Sana ne cevap vereceğiz" şeklinde geçiştirdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demşirtaş, kardeşi 'ın neden kamplarında olduğuna dair soruya yanıt vermedi. 'nin dünkü Mersin mitinginde, Demirtaş'a "Senin kardeşin dağda ne yapıyor? Neden inmiyor barış için çalışmıyor?" sorularını yöneltmişti.

Nurettin Demirtaş'ın PKK kamplarında olduğunu gösteren fotoğraf üzerinden çıkan bu tartışmaya HDP lideri 'ın ne yanıt vereceği merak ediliyordu. Bugün İstanbul Başakşehir'de partililere hitap eden Demirtaş, Davutoğlu'nun kardeşinin neden dağda olduğuna dair soruyu geçiştirerek, "Sen hoca değilsin artık, Başbakansın. Sana ne cevap vereceğiz?" dedi.

Selahattin Demirtaş, ağabeyi için "Düşünce suçu nedeniyle sürgünde. Erbil'de ticaret yapıyor" demişti. Ancak Takvim Gazetesi geçtiğimiz günlerde yayınladığı fotoğraf ile Nurettin Demirtaş'ın PKK kamplarında olduğunu duyurdu. Gazete, Nurettin Demirtaş'ın silahı alıp Kandil'e çıktığı ve 'Şiyar' kod adı ile PKK kamplarında silahlı eğitim verdiğini de iddia etti.