X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar

  • Giriş Tarihi: 15.5.2015
Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar
Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar

Van'da isim vermeden HDP lideri Demirtaş'ı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birileri Kuran'ın Kürtçe mealini sizlerle paylaşmaktan rahatsız oldu. Kendilerine yeni Kâbe arayanları tabiî ki Kuran rahatsız eder

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da Beşyol Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu, şu mesajları verdi:

BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYIN:
Eğer bugün Van, arzu ettiğimiz yerde değilse, inanın bunun sebebi biz değiliz. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Siz bunun sorumlularını gayet iyi biliyorsunuz. Bu seçimlerde Van geleceğine sahip çıkıyor mu? Bu seçimlerde Van tercihini hizmetten yana yapıyor mu? Ama o Pensilvanya hizmeti değil, bunları birbirine karıştırmayalım. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, uhuvvetimizi daim kılsın.KÜRT KARDEŞİM, CANIM KARDEŞİM:
Şimdi soruyorum; ey benim Kürt kardeşim, sen hizmete mi oy vereceksin, yoksa musluklardan kan akıtanlara mı oy vereceksin? Bilboardlarda, raketlerde, duraklarda musluklardan kan akıyordu, fakat eleştiriler başlayınca, şimdi bugün baktık ki musluklardan akan suyun rengi değişmiş. Ah benim Kürt kardeşim, canım kardeşim biz size sevdalıyız, ama siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz. Ben bu alandakileri tenzih ediyorum. 7 Haziran bir kırılma noktasıdır. 7 Haziran'da terörü arkasına alanlar mı kazanacak, yoksa bu millete sevdalı olanlar mı kazanacak? Bu bakımdan çok önemli.

SADECE ALLAH'IN HUZURUNDA RÜKUDA EĞİLİRİZ:
Şu konuda rahat olun; biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz. Biz, böyle örgüt liderlerinin karşısında eğilenlerden değiliz. Biz, legal görünümlü illegal örgütlerin de örgütlerin de liderlerinin karşısında eğilenlerden değiliz. Bizde ubudiyyet sadece Allah'adır. Kula kulluk yok bizde, sadece Allah'a kulluk var.

BELEDİYENİN GÖREVİYDİ, YAPMADI:
Başbakanlık dönemimde DSİ'ye talimat verdim ve Van'ın su problemini biz çözdük. Bu belediyenin göreviydi. Ama yapmadı. Niye, biz yaptık, çünkü burada benim vatandaşlarım yaşıyordu, bu nedenle biz yaptık. Depremde aynı gece buraya geldik. Ortada belediye yok. Onların iş makineleri yok, kayıp. Ankara'da durmadık, tüm imkânlarımızı ile seferber olduk. En kısa sürede Van'ı en iyi konuma getirdik. Söz verdiğimiz her şeyi yaptık. Kayıplarımızı geri getiremeyiz. Ama depremde şehirde yaşanan yıkımı telafi ettiğimize inanıyorum. 2023'de hep beraber el ele Van'ı bölgesinde parlayan yıldız haline getireceğiz.


#Sayfa#

KENDİLERİNE YENİ KABE ARAYANLARI TABİİ Kİ KURAN RAHATSIZ EDER:
Birileri Kuran'ın Kürtçe mealini sizlerle paylaşmaktan rahatsız oldu. Hatta terör destekli partinin eş başkanı, bunun Diyanet'e ait olmadığını, bir derneğe ait olduğunu söyledi. Sonra 'Diyanet bir tane bastı, Cumhurbaşkanı'na verdi' dedi. Hemen ardından Diyanet İşleri 10 bin tane bastığını açıkladı ve bölgeye gönderilmeye başladığını söyledi. Birileri okullarda zorunlu din dersinin kaldırılmasını söyledi. Kendilerine yeni Kâbe arayanları tabiî ki Kuran rahatsız eder. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz. Benim Kürt kardeşlerim dindardır, dinine sadıktır. Dağlarda ZerdüşTlük eğitimi veriliyor. 'Benim partim ZerdüşT olsa ben yine aday olurum' diyen bir müftü var. Bölücü örgütün partisi kendi Kâbe'si olarak Taksim'i gösterdi. Terörün desteğindeki parti, Paralel ve ana muhalefette el ele vermiş Diyanet'e saldırıyor. Kâbe'ye değer vermeyenlere bu millet gereken cevabı verecektir.

GÜLEN'E SAİD'İ NURSİ TEPKİSİ:
Paralel Yapı'nın Pensilvanya'daki elebaşı ne diyor, 'Said-i Nursi'yi Kürt olduğu için gidip ziyaret etmedim' Kürt kardeşlerime olan kinini bu derece, açıkça ifade ediyor. Biz Paralel Yapı'yla bütün gücümüzle mücadele ederken, Diyarbakır Belediyesi'ne arka kapısından girip anlaşmalar yaptılar. Terörün desteklediği parti, Kürt kardeşlerime yapmadıkları kalmayan parti ile neredeyse aynı parti binasını kullanacaklar. Meydanlarda aynı ağız ve üslupla konuşuyor.

ARACIN DEĞERİ 330 BİN LİRA:
(Diyanet İşleri Başkanı'nın makam aracı) Diyanet İşleri Başkanı ile Arnavutluk'ta beraberdik. Bu aracın fiyatı ne diye sordum. Aracın değeri 330 bin lira. Bu iftirayı atanların hepsinin altında söz konusu araçlar var. Dini kanaat önderleri bu noktada korunmayacak olursa tespih gibi dağılırız.

'PEŞMERGEYE BİZ MÜSAADE ETTİK'
"Gerek Özgür Suriye Ordusu, gerek Peşmergelerin topraklarımızdan Kobani'ye girmesine biz müsaade ettik. Biz müsaade etmesek gidebilirler miydi? Ey HDP, sen kimsin ya? Bunu sen yönetmiyorsun ki biz yönetiyoruz, biz müsaade ettik ve gittiler. Niye? Çünkü Kobani'de DEAŞ'a gerekli dersin verilmesi gerekiyordu. Yaptığı 'sokaklara inme çağrısı' yüzünden ölen insanların kanı elindeyken, hala haktan bahsedenin vicdanı kurumuş demektir."

"SİZİ TEHDİT EDENLERE PRİM VERMEYİN"
"Oyunuzu verirken, bir etnik düşünce ile vermeyin. Şimdi Kürtleri biz mi seviyoruz, onlar mı seviyor. Ben Vanlı kardeşlerimi korkutanları korkutmaya davet ediyorum. Korkuyu korkutun. Terör eski Türkiye'nin alışkanlığıdır. Yeni Türkiye'de terörün ve onun arkasına sığınanların yeri yoktur. İstanbul'da başka maske takanların bu millete bir faydası olmaz. Tehdit edenlere prim vermeyin. Sizin için sevdalı olanların peşinde olun."

ÖZEL'E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'dan Ankara'ya dönüşünde eşi Emine Erdoğan ile birlikte Genelkurmaybaşkanı Orgeneral Necdet Özel'e konutunda geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

ÖNDER ALTINAL