X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Susturamazsınız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Susturamazsınız'

  • Giriş Tarihi: 16.5.2015
'Susturamazsınız'
'Susturamazsınız'

Yüksek Seçim Kurulu'na yapılan şikâyetleri eleştiren Erdoğan: Benim dolaşmamdan rahatsız oluyorlar. Nereye giderseniz gidin, bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız

Cumhurbaşkanı , halk ile bir araya gelmesini eleştiren, bunun engellenmesi için de Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuran muhalefet partilerini eleştirirken "Anayasa cumhurbaşkanının görev ve yetkisini belirler. Halkı ile birlikte olmak onun en önemli görevidir" dedi. Toplu açılış törenlerine katıldığı Kırıkkale ve Erzincan'da konuşan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

HÜKÜMET KURUSIKI ATMIYOR:
Biz "cek, cak" ile konuşmuyoruz. Farkımız bu. Asgari ücret açık artırmaya çıktı. Hükümet küfesi sırtında olduğu için kurusıkı atmıyor. Biri çıkmış 1500, öbürü 1800, diğeri 5 bin. Var mı artıran? Ya böyle bir siyaset olur mu? Biz ne dedik; ne aldanan, ne aldatan olacağız.

YANLIŞI ANLATMAK GÖREVİM:
Bana tarafsızlıktan bahsediyorlar. Tüm partilere eşit mesafedeyim. Ama benim de gönlümde aslan yatıyor. Ben bunu meydanda açıklamam. Ben milletin tarafındayım. Yapılan yanlışları, aldatmaları gördüğüm zaman anlatmak da görevim.

BASKI KABUL EDİLEMEZ:
Kürt'ün Kürtlükle Türklüğe ne kadar baskı yapması yanlışsa, Türk'ün de Kürtlüğe baskı yapması yanlıştır. Biz yaratılanı yaradandan ötürü sevdik. Ne siyahın beyaza, ne beyazın siyaha üstünlüğü yoktur.

SİVAS'IN DOĞUSUNDA DEMOKRASİ OLMAYACAK MI?:
Bu topraklar üzerinde operasyon düşünüyorlar. Boşuna yeltenmeyin avucunuzu yalarsınız. Tüm ordusu güvenlik güçleri ile bu topraklar ilelebet payidar kalacaktır. Dün Van'daydım, ondan önce Siirt, Batman, Diyarbakır, Mardin'deydim. Bir kısmı gidiyor, bir kısmı gitmiyor, niye gitmiyorsunuz? Sivas'ın doğusunda demokrasi olmayacak mı? Gidin ya, gitmiyorlar. 7 Haziran kırılma noktasıdır. Bunlara cevabı benim kardeşlerim sandıkta gereğini yapacaktır.

#Sayfa#

SUSTURAMAZSINIZ:
Benim dolaşmamdan rahatsız oluyorlar. Bunlar cumhurbaşkanlığını hala milletin değil vesayetin temsilcisi olarak görüyorlar. YSK'ya sürekli gidiyorlar, 'bu cumhurbaşkanını meydana çıkarmayın', YSK reddediyor. Nereye giderseniz gidin, bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız. Anayasa cumhurbaşkanının görev ve yetkisini belirler. Halkı ile birlikte olmak onun en önemli görevidir. Dik duracağız, eğilmeyeceğiz.

SONU HAYROLACAK:
10 Ağustos 2014'te vesayet bitti. Şimdi yeni Türkiye inşa süreci başlıyor. Bunun için yeni anayasa başkanlık sistemi şart. Türkiye dönülemez noktaya girdi. Bunun sonu hayrolacak, aydınlık olacak.

HAFAKANLAR BASTI:
Niye rahatsız oluyorlar. Dinini bilen nesil istemiyorlar. Din kültürü dersini istemiyorlar. Ana muhalefet ne diyor; 1+8+4. Bu imam hatiplilerin orta kısmını kapatmaktır. Müslüman aynı yerden iki kere sokulmaz. İmam hatip öğrenci sayısı 60 binden 1 milyona çıkınca bunları hafakanlar bastı.

BÖLÜCÜ VE PARALEL ÖRGÜT BİR OLMUŞ:
Türkiye 7 Haziran'a giderken, bölücü terör örgütü ve Paralel örgüt bir olmuşlar. Önlerine muhalefeti katmış gidiyorlar. Nereye eski Türkiye'ye. Hani şu düşmanlıkların yaşandığı, kardeşin kardeşi kırdığı Türkiye, yoksulluğun geri kalmışlığın Türkiye'sine gitmeye çalışıyorlar. İşte her şey ortada. Birileri atıyor tutuyor.

BEŞ KOYUN VERİN KAYBEDERLER:
Ana muhalefetin genel başkanı, devlet yönetimi kursu açacağım diyor. Bu millet senin SSK genel müdürlüğünü çok iyi biliyor. Kâr eden kurumu nasıl batırdığını, yaşanan çileleri herkes çok iyi biliyor. Daha önce bunlar iktidar değil miydi? MHP, DSP, ANAP. 3,5 yılda bırakıp kaçtılar, yönetemediler. İnanın beş koyun verin kaybeder, gelirler.

#Sayfa#

NİCE CÜBBELİ TERÖRİSTLER GÖRDÜK:
Bunlar millet için siyaset yapmıyorlar. İşi gücü bırakmış, millete ihanet eden bir çetenin mensuplarını savunuyorlar. Neymiş? 'Yargıya müdahaleymiş'. Burada müdahale edilen yargı değil. Ülkeye ve millete karşı tuzak kuran, darbe girişiminde bulunan bir çetedir, onun üyeleridir. Hiç kimsenin sıfatı, terör örgütü üyesi olduğu gerçeğini değiştirmez. Terörist sadece silahlı olmaz. Teröristin silahlısı da var, silahsızı da var. Türkiye, nice cübbeli teröristler gördü.

MADEM SUÇUN YOK, NİYE GELMİYORSUN?:
99'da kaçıp gitti. Nereye? Pensilvanya'ya. Biz de tabii samimiyiz dedik ki 'gel bak sen ağlıyorsun, burada da ağlayanlar var. Buradakileri de fazla ağlatma, gel'. Gelemedi. Dedi ki 'sizleri daha da zorda bırakmam'. Gel ya gel, madem suçun yok, gel, niye gelmiyorsun? Gelemedi. Niye? Çünkü sinsi planlar, çalışıyordu. Şimdi her şey meydana çıkıyor.

KUDÜS'E AYARIMIZI KAYBETTİK:
Müslümanlar olarak maalesef Kudüs'e olan ayarımızı kaybettik. Buz tutmuş gözlerimiz görmüyor. Kudüs için birlikte çarpması gereken yürekler birbirleriyle mücadele, hatta savaş halinde.

CUMHURBAŞKANI'NI GURURLANDIRAN CAMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Nur Cami ve Külliyesi'nin açılışını yaptı. Söz konusu caminin İslam'ı ölümsüzleştiren eserlerden biri olduğunu belirten Erdoğan, Osmanlı ve Selçuklu'nun mimari anlayışını Kırıkkale'de sembol hale getirdiğini söyledi. Erdoğan, "Gerçekten muhteşem bir eseri, gerek Osmanlı, gerekse Selçuklu mimarisi ile bezenmiş eseri Kırıkkale'de görmek bizi gururlandırdı" dedi.