X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Davutoğlu: Altılı oldular şimdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Davutoğlu: Altılı oldular şimdi

  • Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:20 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 22:47
Davutoğlu: Altılı oldular şimdi
Davutoğlu: Altılı oldular şimdi

Başbakan Davutoğlu Trabzon'da halka seslendi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Görünüşte çok parti var ama aslında iki parti var. Suyu doldurup üzerine havaalanı yapan AK Parti var. Bir de bir araya gelip, hep beraber toplanıp, eski Türkiye'yi getirmek isteyen, eski Türkiye partileri var" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Meydan Parkı Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Karadeniz'in coşkulu dalgalarına benzettiği Trabzonluları selamlayarak başladı.

Davutoğlu, Trabzonlulara şöyle seslendi:

"Trabzon'u bize emanet eden Fatih Sultan Mehmet Han'a, Trabzon'da büyüyen, sonra da 8 yılda tüm Ortadoğu'yu, Mısır'ı fetheden Yavuz Sultan Han'a, burada doğup bir cihan devletine muhteşem yüzyılı yaşatan Kanuni Sultan Süleyman Han'a, yedi düvele, yedi iklime hükmeden ve bu topraklardan feyiz alıp hükmeden, Osmanlı sultanlarına selam olsun. Trabzon'un toprağına, taşına, dağına ve suyuna selam olsun."

Davutoğlu, alandakilerin "Başbakan Ahmet, vatan sana emanet" sloganları üzerine, "Vatan bize emanet, başımızın üzerinde, yüreğimizde, gönlümüzde. Sandıkta size emanet. Trabzon'a" karşılığını verdi.

Trabzon'a dokunmanın Türkiye'ye dokunmak anlamına geldiğini anlatan Başbakan Davutoğlu, "Çünkü sadece Trabzonlular Trabzon'da değil, tüm Türkiye'de. Türkiye'nin her yerinde. Onun için hayatımda yerinde sabit duran, herhangi bir tehdit karşısında geri adım atan, herhangi bir şekilde tereddüt eden tek bir Trabzonlu'ya rastlamadım" diye konuştu.

Davutoğlu, seçim kampanyasında Trabzon'un kendilerine ilham verdiğine işaret ederek, "Bize her yer Trabzon. Seçim kampanyamızdaki şarkılardan biri de 'Bize her yer Türkiye'. Görüyor musunuz? Trabzon her şeye ilham veriyor" dedi.

Vatandaşlarla birlikte "Bize her yer Trabzon, bize her yer Türkiye" diye seslenen Başbakan Davutoğlu, konuşması sırasında yağmurun başlaması üzerine de "Bugün burada bizi rahmetle karşıladınız. Ama biliyorum. Trabzon meydana çıktı mı, yağmur da olsa, boran da olsa meydanı bırakmaz" ifadelerini kullandı.

"AZİZ TRABZONLULAR, 7 HAZİRAN'DA YENİ TÜRKİYE'Yİ VAR MISINIZ?"

Her zaman yanlarında olan Trabzon'un ilçelerini sayarak tek tek selamlayan Davutoğlu, Başbakan olmadan önce son ziyaretini yaptığı Doğu Karadeniz gezisinde, Trabzon'a uğradığını ve burada coşkuyla karşılandığını hatırlattı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ordu-Giresun Havalimanı'nı açtıklarını vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Görünüşte çok parti var ama aslında iki parti var. Suyu doldurup üzerine havaalanı yapan AK Parti var. Bir de bir araya gelip, hep beraber toplanıp, eski Türkiye'yi getirmek isteyen, eski Türkiye partileri var. Aziz Trabzonlular, 7 Haziran'da yeni Türkiye'yi var mısınız? Türkiye'nin mevcudiyeti Ortadoğu'nun ayağa kalkmasıdır, Kafkasların, Ortaasya'nın, Balkanlar'ın ayağa kalkmasıdır."

Günlerdir meydanları gezdiklerini, Trabzon'da da 53. mitinglerini gerçekleştirdiklerini, her gittikleri kentte vatandaşlarla buluştuklarını anlatan Başbakan Davutoğlu, "Türkiye'nin doğusuna, batısına, kuzeyine ve güneyine gidiyoruz. Her yerden enerji alıyoruz" dedi.
#Sayfa#
"ZANNEDERSİN Kİ VENEDİK İZMİR'E GELMİŞ KAYIKLARLA DOLAŞIYORLAR"

Trabzon'a yaptığı kısa süreli ziyaretin ve katıldığı kongrenin ardından tatil yapmadığını ve hiç yorulmadığını aktaran Davutoğlu, "Trabzon'un suyunu içenler yorulur mu? Trabzon'a sırtını verenler yenilir mi? Trabzon'a güvenen hiç şaşırır mı? mı? Biz, size güveniyoruz. Siz de bize güveniyor musunuz? Trabzon ayakta mı? Bunlara bir ders verecek miyiz?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde başlayan hamlelerle Ordu-Giresun Havalimanı'nı yaptıkları bilgisini veren Davutoğlu, "Denizi doldurup, dünyada üçüncü, Avrupa'da tek örnek olarak denizin üzerine, suyun üzerine havalimanı yaptık ve açtık'' dedi.

Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"CHP'nin idaresindeki İzmir'e bakın. İki gündür yağmur yağdı, bırakın suya havalimanı yapmayı, su şehri bastı da haberleri yok. Zannedersin ki Venedik İzmir'e gelmiş kayıklarla dolaşıyorlar. Ya Allah aşkına. Şimdi bu şaşkın Kılıçdaroğlu çıkmış, coğrafyayı yeni keşfetmiş. 'Türkiye merkez ülke' diye yeni fark etmiş. Biz onu 15 yıl önce yazdık, 12 yıldır da uyguluyoruz. Bırak şimdi sen mega kenti, merkez kenti. Şu İzmir'i su baskınlarından kurtar, ondan sonra gel karşımıza, bizim sınavımızdan geç de sonra mega proje açıkla. Bir şehri yönetemeyene Türkiye verilir mi? Bu çağda İzmir gibi modern şehir bir yağmurda su altında kalıp, bu şekilde İzmirli rezil edilir mi? Kim bu aklı verdiyse, yalan. Doğru hiçbir şey var mı zaten. Günlerdir söylüyorum, verdiği tüm rakamlar yalan diyorum. Tekrar ediyor. Problemi ne biliyor musunuz? Hiçbir şey kendisine ait değil. Eline kağıt veriyorlar, okuyor."

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Alanı'nda düzenlediği seçim mitinginde Trabzon'a yönelik yapılacak yatırımları sıralayarak müjdeler verdi.
Davutoğlu, konuşmasında Trabzon'a yapacakları yatırımları anlatarak 'Kılıçdaroğlu 81 vilayete gidemeden '82. vilayeti kuracağım' diyor. Sen boyunu aşma. Trabzon en önemli kent dedik. Dağları aşmamız lazım dedik. Zigana Tüneli'ni yapacağız dedik, 12 km yapıyor muyuz ? Salmankaş Tüneli'ni yapıyoruz. Bayburt-Trabzon arası 1.5 saat olacak. Trabzon Havalimanı'na uçakla geldik. Baktık ki Trabzon Havalimanı'nın yenilenmesi lazım. Pist yenilenecek, daha elverişli bir havalimanı Trabzon'a yapılacak. Kanuni Bulvarı en kısa sürede tamamlanacak. Hızlı tren Erzincan, Tirebolu, Trabzon aksından Trabzon'a ulaşacak" dedi.

Akyazı Stadyumu'nun en kısa zamanda tamamlanacağını ifade eden Davutoğlu "Trabzon'un sembol stadı, Yavuz Selim Sahası yerinde muhafaza edilip bir taraftan da büyük bir şehir parkı yapılacak. Türkiye'de Trabzon'da 2. yarı başlıyor, herkes hazır olsun. Trabzon'u ulaşım hatlarını merkezi yapacağız. Yeşil Yol'la bütün yaylaları birleştiriyoruz. İnşallah Güney Çevre Yolu'nu yapıyoruz. Trabzon üzerindeki trafik baskısı azalacak. Yani Trabzon'u tarihi kimliğini, Ortahisar'ın kimliğin koruyacağız ama Trabzon'un etrafından demiryolları ile yeni havalimanı ile Trabzon'u Karadeniz'in Türkiye'nin değil bütün Kafkasya'nın bütün Anadolu'nun en büyük limanı haline getireceğiz. Dünyanın her yerinde akın akın insanlar burayı görmeye gelecekler. Arsin'in önünde yatırım adası kuruyoruz. Trabzon yatırım adası ile bir sanayi şehri oluyor aynı zamanda. Çay fiyatlarını açıkladık 1.70 lira. Yüzde 13,5 zamla. Enlasyonun çok üstünde gerçek bir zamla. Biz hayali mega kent kurmuyoruz. Trabzon'da 2. bir devlet üniversitesine ihtiyaç var. Trabzon'a 2. devlet üniversitesi kurmaya karalıyız. Buraya Türkiye'nin en modern en gelişmiş hastanelerinden birini, şehir hastanesini Trabzon'a yapacağız' diye konuştu.

Davutoğlu konuşmasının ardından Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne giderek Trabzonspor Kulübü'nü ziyaret etti.
#Sayfa#
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Karşımızdaki cepheyi görüyor musunuz? Üç tane legal parti; MHP, CHP, HDP bir tarafta. Üç tane de çete; Kandil, paralel, DHKP-C. Hepsi karşımızda" dedi.

Davutoğlu, Atatürk alanındaki Meydan Parkı'nda düzenlenen AK Parti mitinginde yaptığı konuşmada, CHP, MHP ile HDP'nin iç güvenlik paketinde beraberce AK Parti'ye karşı molotofu savunduklarını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'dan aday olduğunda yolunu bile bulamadığını anlatan Başbakan Davutoğlu, saldırılar olduğunda aynı sesle "AK Parti yaptı" dediğini kaydetti.

Öte yandan Davutoğlu, Doğan Medya ile paralel medyanın da CHP'ye destek verdiğine işaret ederek, "Dün faili tespit ettik. Fail, DHKP-C davasında 2007'de tutuklanan bir terörist, yani DHKP-C bomba koyuyor. Hepsi birden de AK Parti'yi suçluyor" açıklamasını yaptı.

Bugün HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Bunu DHKP-C yapmamıştır" sözlerini anımsatan Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Teröristlerle iş birliğini görüyor musunuz? 'DHKP-C' denilen örgüt, Başsavcımız Mehmet Selim Kiraz'ı öldüren örgüt, katleden, şehit eden örgüt. Aynı gün bakıyorsunuz Kandil de açıklama yapıyor, 'HDP'ye oy verin, vermezseniz' diye de tehditler savuruyor. Karşımızdaki cepheyi görüyor musunuz? Üç tane legal parti; MHP, CHP, HDP bir tarafta. Üç tane de çete; Kandil, paralel, DHKP-C. Hepsi karşımızda."

"ŞİMDİ ONLAR ALTILI OLDULAR"

"Bu senin terörü, bu saldırıyı yapan teröristi savunmaktaki amacın ne? DHKP-C'yi niye savunuyorsun?" diyerek eleştiride bulunan Başbakan Davutoğlu, Demirtaş'a şöyle seslendi:

"Çünkü bunların derdi Türkiye'yi kaosa götürmek. Şimdi onlar altılı oldular CHP, HDP, MHP, paralel, Kandil, DHKP-C hepsi birden karşımızdalar. Bu altılı çeteye de bir cevap mahiyetinde 'biz 'tek devlet' diyoruz, paralel devlete izin yok, biz 'tek vatan' diyoruz, bu vatanı böldürtmeyiz, biz 'tek millet' diyoruz, Fatih Sultan Mehmet Han'dan beri bu topraklarda yaşayan herkesi bir milletin ferdi kabul ediyoruz, biz, 'tek bayrak' diyoruz. Buraya gelip milliyetçilik taslayanlara sorun, bu benim 53'üncü mitingim. Ağrı'da da vardım, Balıkesir'de de Osmaniye'de de Hatay'da da vardım, Trabzon'da da Bitlis'te de vardım Aydın'da da. Türkiye'nin her yerinde bu al bayrağı dalgalandıran kim? AK Parti. Birileri Türkiye'nin Doğu'suna gidemez, İç Anadolu'da Karadeniz'de milliyetçilik oyunu oynar. Birileri Türkiye'nin Batısında veya İç Anadolu'da, Karadeniz'de gelip konuşamaz 'biz Türkiyeliyiz' der. Birileri de sahilden çıkıp, kıyılarda tatil yapmaktan çıkıp Anadolu'nun içine giremezler. Anadolu'ya her yere nüfuz eden tek parti AK Parti'dir."

Türkiye'nin kendi tankını, helikopterini, savaş uçağını yapabilecek duruma geldiğine de değinen Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 81 vilayetin adı sorulduğunda sayamayacağını ancak "82'inci bir şehir kuracağım" dediğini anımsattı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da seslenen Başbakan Davutoğlu, "Sen önce elindeki büyük şehirleri idare et yeter, boyunu aşma. Ama biz eğer bir şey söylediysek yaparız. Bakın dedik ki, 'Trabzon herhangi bir Karadeniz şehri değildir. Bütün Karadeniz'in en önemli limanıdır, merkez şehridir. Sizler yapanı da bilirsiniz, yıkanı da" diye konuştu.

Trabzon Havalimanının yenilenmesi gerektiğini belirten Davutoğlu, pistin genişletileceğini ve daha elverişli bir havalimanının yapılacağını açıkladı.
#Sayfa#
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "12 yıl içinde birinci yarıyı büyük bir başarı ile tamamladık. Şimdi Türkiye'de de Trabzon'da da ikinci yarı başlıyor. Herkes hazır olsun" dedi.

Davutoğlu, partisince Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Şirin ile Ferhat'ın buluşması için, milletle devletin buluşması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Spor şehri Trabzon'da yapımı devam eden 41 bin kişilik yeni Akyazı Stadyumu'nun en kısa sürede tamamlanacağını vurgulayan Davutoğlu, Trabzonspor'un kendi sahasının da yerinde muhafaza edileceğini dile getirdi.

Projelerin birer birer hayata geçirileceğinin altını çizen Davutoğlu, "Hep söylüyoruz, 12 yıl içinde birinci yarıyı büyük bir başarı ile tamamladık. Şimdi Türkiye'de de Trabzon'da da ikinci yarı başlıyor. Herkes hazır olsun. Trabzon'u ulaşım hatlarının merkezine getireceğiz, Trabzon'da yat limanı yapıyoruz. Balıkçı barınakları yapıyoruz, su ürünleri gen bankasını kuruyoruz. Trabzon'u bu anlamda denizle dağın birleştiği, bilimle gerçek hayatın birleştiği bütün özelliklere kavuşturacağız" dedi.

Daha önce söz verdikleri projelerden olan ve Karadeniz Bölgesi'nin bütün yaylalarını birleştirecek 'Yeşil Yol' projesine de değinen Davutoğlu, "2 bin 350 kilometre. Karadeniz'in dağlarının üzerinden yol yapıp bütün o güzel yaylaları birbiriyle buluşturacağız inşallah. Trabzon'un tarihi kimliğini özellikle de Ortahisar'ın tarihi kimliğini koruyacağız. Demiryollarıyla karayollarıyla havayollarıyla Trabzon'u sadece Türkiye'nin değil, bütün Kafkasya'nın ve bütün Anadolu'nun limanı haline getireceğiz. Bizim davamız, aşkımız budur" ifadelerini kullandı.

Trabzon'un yatırım adasıyla bir sanayi şehri de olacağını belirten Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bir organize sanayi bölgesi vardı ikiye çıkardık. Şimdi 3 organize sanayi bölgesi daha yapıyoruz. Trabzon'un yiğit insanları Trabzon'daki imkansızlıklar sebebiyle değişik şehirlere gittikleri için bütün şehirlere yayıldılar. Trabzon'un bu yalçın dağlarının arasında öyle bir Trabzon kuruyoruz ki artık hiç kimse iş aramak için başka şehirlere gitme ihtiyacı duymayacak. Trabzon, yaylalarıyla sularıyla Karadeniz'iyle şenlenecek inşallah. Buraya gelmeden önce hediyemizi de ilan ettik geldik. Çay fiyatlarını açıkladık, 1,70 lira. Yüzde 13,5 zamlı. Enflasyonun çok üstünde gerçek bir zamla. Çay üreticilerimize buradan selam ediyorum, ürünleri bereketli olsun, demledikleri çaylar da bütün Türkiye'ye inşallah şifa dağıtsın."

Türkiye'de bütün kentleri gerçek anlamda ekonominin, kültürün, tarihin merkezi yaptıklarını ifade eden Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Aziz Trabzonlular, yeni Türkiye'ye var mısınız? Yükselen, güçlenen Türkiye'yi inşa etmek için 7 Haziran'da yeni bir destan yazmaya var mısınız? Bu altılı çeteye şöyle okkalı bir Osmanlı şamarı atmaya var mısınız? Fatih Sultan Mehmet Han'ın emanetine sahip çıkan Trabzon, milli emaneti de AK Parti'ye tevdi etmeye var mısınız? Trabzonlular Allah aşkına bu sefer eksiksiz gönderin, eksiksiz. Trabzonlu söz verdim mi gereğini yapar. Karadeniz şahit olsun, Trabzon şahit olsun; bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya, milli birliği, milli iradeyi ve insan onurunu korumaya kudretli ve şefkatli yeni Türkiye'yi kurmak için gece gündüz çalışmaya Allah, tarih ve millet önünde söz veririz. Trabzon söz müdür? Mili emanete sahip çıkacak mıyız? Tarihi yeniden yazacak mıyız? Türkiye'yi merkez ülke kılacak mıyız? Türkiye'nin gücünü dünyaya gösterecek miyiz? Trabzonlu söz verdim mi gereğini yapar. Allah sözünüzün hakkını vermeyi nasip etsin. Siz 6 milletvekilini gönderin her zaman olduğu gibi 7'nci milletvekili biziz."
#Sayfa#
TRABZON'A YENİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Trabzon'a hoca olarak da bir hediyesinin olduğunun altını çizen Davutoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Trabzon, 61 bin öğrencisiyle en büyük üniversitelerden birisine sahip. Karadeniz Teknik Üniversitesi... Ama artık Trabzon'da ikinci bir devlet üniversitesine ihtiyaç var. İnşallah Trabzon'a ikinci bir devlet üniversitesini de kurmaya kararlıyız. Ayrıca bu şifa diyarını şehir hastanesiyle buluşturacağız. Türkiye'nin en modern, en gelişmiş hastanelerinden birini, şehir hastanesini Trabzon'a yapacağız. Trabzon'un yolları, Trabzon'un dalgaları, dağları bizim onurumuzdur. Allah Trabzon'u bizden, bizi de Trabzon'dan ayırmasın, muhabbetimizi daim etsin. Trabzon'un o diri ruhunu korumayı bize nasip etsin. Türkiye'nin neresinde olursa olsun Trabzonlu hemşehrilerinizi arayın deyin ki 'Gün bugündür, biz Trabzon'da 6-0 yapıyoruz. Siz de orada sakin durmayın. Her yer madem ki Trabzon, her yerde Trabzonlular AK Parti'de' Sizin sözünüze güveniyoruz. Türkiye'nin her yerindeki Trabzonlulara da buradan selam ediyoruz. Allah vatanımızı, milletimizi kaim eylesin, devletimize ve milletimize zeval vermesin."

NOTLAR

Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, mitingin yapıldığı Atatürk Alanı'na parti otobüsüyle geldi. Burada vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Davutoğlu çifti, platformdan vatandaşları selamladı, karanfil dağıttı.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşması sık sık "Başbakan Ahmet, vatan sana emanet'', "Bize her yer Trabzon", "Dik dur eğilme, Trabzon senin yanında" ve "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

Parti bayraklarıyla süslenen miting alanına, "Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor", "Büyük oyunu bozmaya söyle var mısın?", "Güçlü lojistik, güçlü Türkiye, Sayın Başbakanım hoşgeldiniz", "Sayın Başbakanım Trabzon'a hoşgeldiniz", "Türkiye'nin kararı büyümenin devamı" , "AK Parti 4 yanlışı götürecek, Trabzon hocayla gülecek" , "Hayal kurma yerli Sisi, Trabzon yedirmez reisi" pankartları asıldı.

Bu arada alandaki bir binaya, babaannesi Hacıkızebe Davutoğlu'nun torunu Başbakan Davutoğlu için ettiği dua olan "Oğlunla ordu, kızınla oba olasın, koç koç oğlanların ardına düşe, dünyalar ayaklarına gele, herkes sana akıl danışa" pankartı asıldı.

Ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti bayraklarıyla alanı dolduranlar, Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasını alandaki dev ekrandan da izledi. Bu arada, bazı vatandaşlar meydandaki ağaçlara çıkarak Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasını dinledi.

Mitingin sonunda yaşlı bir vatandaş sahneye çıkarak dev Türk bayrağını salladı. Bunun üzerine Başbakan Davutoğlu, vatandaşa sarıldı.

Alana, dev boyutta Türk bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun resimleri asıldı.

Davutoğlu, konuşması sırasında selam veren bir yaşlıya dönerek, "Aleykümselam Hacı Ağabey. Allah razı olsun. Duanızı eksik etmeyin. Bu al bayrağı sımsıkı tuttuğun gibi inşallah mührü de 7 Haziran'da sımsıkı tut, AK Parti'ye mührü bir daha bas. Trabzonlu bayrak aşığıdır, yaşlı da olsa genç de olsa bayrağı tuttu mu cümle alem o bayrağa selam durur" dedi.

AK Parti'nin seçim kampanyası kapsamında hazırlanan şarkıların da seslendirildiği mitinge, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Mehmet Muş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul milletvekili adayları Aziz Babuşçu ve Ali Sarıkaya, Trabzon milletvekilleri ve milletvekili adayları katıldı.
#Sayfa#
"O ZAMAN HEP BERABER SANDIKLARI PATLATALIM, ONLARI DA ÇATLATALIM"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da konuşmasında "Herkes duysun. Trabzon'un dağları, Zigana, dereler duysun. Biz efendi olmaya değil, biz hizmetkar olmaya geldik buraya" dedi.

Soylu, Trabzon'un her zaman AK Parti'nin yanında olduğunu söyledi.

Soylu, zaman zaman Karadeniz şivesi ile konuşarak, "Bir huyunuz var, biz bu huyunuzu çok seviyoruz. Dik oynuyorsunuz Trabzon, dik oynuyorsunuz. Habu eski Türkiye koalisyonuna fırsat verece misunuz? Fırsat vermeyeceğiz değil mi? O zaman hep beraber sandıkları patlatalım, onları da çatlatalım" dedi.

Yaklaşık 40 gündür Trabzon'da seçim çalışmalarını sürdürdüğünü anımsatan Soylu, Trabzonluların samimiyetlerini kendilerinden esirgemediğini vurgulayarak, "Biz buraya birilerine laf yetiştirmeye gelmedik. Biz birlikte yarına kavga etmeye gelmedik. Herkes duysun. Trabzon'un dağları, Zigana, dereler duysun. Biz efendi olmaya değil, biz hizmetkar olmaya geldik buraya" dedi.

AK Parti iktidarı döneminde Trabzon'da yapılan yatırımları anlatan Soylu, şöyle devam etti:


"13 yılda, 13 milyar dolar yatırım yapıldı. Karadeniz Sahil Yolu'nu ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. AK Parti onu başardı. Yetmedi, hastaneler, okullar, sağlık ocakları, fakülteler, enstitüler, yüksekokullar yaptı. Spor hizmetleri, spor salonları, futbol sahaları yaptı. Yetmedi. Trabzon'u baştan başa imarlarla şenlendirdi. Biz hangi sorumluğu aldığımızı biliyoruz. 40 gündür gece gündüz Trabzon'da hizmet ediyorsak, aldığımız o hizmet bayrağının sorumluluğunda olacak şekilde 4 yıl boyunca gece, gündüz uyumayacağız, size hizmetkar olacağız. Hizmetlerle Trabzon'u şenlendireceğiz. Biz milletvekilliğinin ne kadar sorumlu bir iş olduğunu biliyoruz. Milletvekilliğinin omuzlarımıza vereceği yükün bize neler getireceğini biliyoruz. 4 yılın sonunda bir tek talebimiz olacak Trabzon'dan, herkesten, bütün hemşehrilerimizden sadece onların rızalarını isteyeceğiz."

Genel seçimlerde seçmenlerden AK Parti'ye destek isteyen Soylu, sözlerini "Göreceksiniz sizi mahcup etmeyeceğiz, sizin yüzünüzü kara çıkarmayacağız. Bize itimat edin, bize güvenin, şu sandıkları patlat Trabzon patlat" diyerek tamamladı.