X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor

  • Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:47 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 22:51
Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor
Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve başbakanlığı döneminde Kahramanmaraş'ın kendisine gösterdiği güven ve teveccüh için teşekkür etti.

"BU İMKAN AK PARTİ İKTİDARINDA SAĞLANDI"

8 Mayıs'tan itibaren yurtdışında yaşayan vatandaşların oy kullanmaya başladığını hatırlatan Erdoğan, bu imkanın AK Parti iktidarında sağlandığını aktardı.

"Sadece gümrük kapılarında, havalimanlarında oy kullanılabiliyordu" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hamdolsun bu işi çözdük. Bu sistem, ilk defa 10 Ağustos cumhurbaşkanı seçimlerinde tatbik edildi. Birçok yanlışlar oldu, o zaman bazı sıkıntılar oldu ama bu seçimde şimdiye kadar 500 bin vatandaşımız oylarını kullandılar. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımdan bu imkanı bu fırsatı iyi değerlendirmelerini bekliyorum. Bugüne kadar oylarını kullanmayan kardeşlerimiz varsa gitsinler, başkonsolosluklarda veya gümrük kapılarında oylarını kullansınlar. Türkiye'nin geleceğinde onlar da oylarıyla söz sahibi olsunlar. Bu seçim çok önemli."

"BU BEYEFENDİ, KESTANE PAZARINDA BİR ZAMANLAR HOCAEFENDİYDİ"

Daha birkaç yıl öncesine kadar birbirlerine her türlü hakareti edenlerin bugün aynı çatı altında buluştuğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti, bu paralel çatıya ve çeteye daha düne kadar demediğini bırakmıyordu. Şimdi maşallah, can ciğer kuzu sarması oldular. Kulağı var, duymaz. Gözü var, görmez. Dili var, hakkı söylemez. Bu beyefendi, kestane pazarında bir zamanlar hocaefendiydi. Değil mi? Şimdi nasıl oluyor da bu ülkede 50 bin insanın kanına girenlerle bakıyorsunuz bal kaymak olabiliyor? "
#Sayfa#
"DEVLET İÇİNDE DEVLET ASLA"

"Devlet içinde devlet asla. Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi'ne girdin, kararını aldık" diyen Erdoğan, "Hükümetimizde aynı şekilde Bakanlar Kurulu'ndan geçirdi. Bu süreç demiştim ya Başbakanken 'İnlerine gireceğiz' hatırlıyor musunuz? İnlerine girdik ve devam ediyoruz. İşte ben bu meydanlarda onun için varım." diye konuştu

"Milletin huzuru için bir araya gelmeyenler mesele yeni Türkiye olunca kol kola giriyorlar"

Erdoğan, 6-7 ekim olaylarında vatandaşların katledilmesine neden olan genel başkanın genel başkanın, pop star edasıyla parlatıldığını belirterek, "Milletin selameti, barışı, huzuru için bir araya gelmeyenler, mesele yeni Türkiye olunca, 2023 hedefleri olunca hemen kol kola giriyorlar" dedi.

MİLLET SEÇİM SANDIĞINDA SİZE SÜRPRİZİNİ YAPAR

"Bu kadar israfa ne gerek var. Her birinin ayrı genel merkezi, ayrı teşkilatı ayrı, hiç gerek yok, hepsini de birleştirin olsun gitsin" diyen Erdoğan, partilerin asgari ücrette bin 400, bin 500, bin 800 ve 5 bin lira gibi açık artırma yaptıklarını anlattı.

Erdoğan, halkın buna inanmayacağını dile getirerek, "Ben 40 yıllık siyasi hayatımda şunu öğrendim: Millete karşı dürüst olacaksınız, samimi olacaksınız. Kalbinizle diliniz arasına perde koymayacaksınız. Siz meydanlarda, medya da millete illüzyon yaparsanız, millette seçim sandığında size sürprizini yapar" diye konuştu.

"MEYDANLARDA MİLLETİMLE RABİA'MIZI HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne kadar rahatsız olurlarsa olsunlar, meydanlarda milletimle birlikte Rabia'mızı haykırmaya devam edeceğim. Bu ülkede siyaset ve toplum mühendislikleriyle hükümetlerin kurulduğu, hükümetlerin yıkıldığı dönemleri geri getirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. İstedikleri kadar medyaları olsun. İstedikleri kadar paralel medyaları olsun. İstedikleri kadar Doğan Medya'sı olsun. İstedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti; 'Artık muhtar bile olamayacak'. Fakat onu bildiler ha. Hakikaten muhtar olamadım." dedi.