X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'

'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'
'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'

Üç yasal parti CHP, MHP, HDP ile Kandil, Paralel Yapı ve DHKP-C'nin AK Parti'ye karşı ittifak içinde olduğunu belirten Davutoğlu: "6'lı çeteye karşı mücadele ediyoruz"

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti'nin Manisa Cumhuriyet ve İzmir Gündoğdu meydanlarında düzenlediği mitinglerde coşkulu kalabalıklara hitap etti. Davutoğlu, konuşmalarında özetle şu mesajları verdi:

6'SINA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ:
HDP ile MHP birbirini, geriden paslaşarak destekliyor. Bu akla gelir miydi? Geçen gün Adana'da, Mersin'de HDP binalarına saldırıldı. HDP'liler dedi ki 'Bunlar MHP işareti yapıyor ama biz MHP'nin yaptığına inanmıyoruz. Mutlaka AK Parti yapmıştır.' MHP'liler hemen aldı topu ve dediler ki 'doğru', yani HDP'yi teyit ettiler. 'Biz yapmadık, AK Parti yaptı.' Bir de karşımızda bir koalisyon oluştu. Eskiden, 'F tipi' diye paralelden bahseden ulusalcı CHP, Paralelcilerle onların mekanında görüşüyor. Kılıçdaroğlu, onların yayın organlarını ziyaret ediyor. Bakıyorsunuz, paralelin yayın organları da gidip Bahçeli'yi MHP'de ziyaret ediyor. HDP'li Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı da arka kapıdan ziyaret ediyor. Karşımızdaki koalisyonu görüyor musunuz? HDP-MHP-CHP legal üç parti. Bunun yanında da 3 tane illegal yapı var. Paralel çete, HDP'ye talimat veren Kandil, bir de şimdi bütün bu saldırıların arkasında olan DHKP-C ve o da açıkça HDP ile paslaşıyor. 3 tane illegal terör örgütü yapılanması da bunları destekliyor.


CUMHURİYETÇİ OLUR MU?:
Allah aşkına bu CHP'den cumhuriyetçi olur mu? Şimdi 3 tane legal parti; CHP, MHP, HDP, üç tane de illegal örgüt; DHKP-C, paralel, Kandil. 6'sına karşı biz mücadele ediyoruz. Hep beraber geliyorlar. Bu 6'lı çeteye karşı AK Parti'ye yeniden milli irade desteği verecek misiniz? İster Paralel, ister üçgen, isterse dikdörtgen, altıgen, hangi geometrik şekil olursa olsun biz sırat-ı müstakimin izinde olan bir partiyiz.

TAM BİR FETRET DEVRİYDİ:
2002'de Cumhuriyetimiz, Kuvayı Milliye şehitlerinin kurduğu Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal'in İzmir'i, Manisa'dan ve tüm bu bölgede istiklalimizin mührünü vurarak kurtardığı memleket üzerinde kurulan Cumhuriyetimiz bundan tam 70-80 yıl sonra aynen Osmanlı'da Çelebi Sultan Mehmet dönemindeki gibi bir fetrete düşmüştü. Nasıl bir fetretti? 2002'de AK Parti iktidara geldiğinde kendi memurunun maaşını ödeyemiyordu.
#Sayfa#
MHP 28 ŞUBAT'A DİRENEMEDİ:
2002'de Türkiye fetreti yaşarken, Bahçeli, başbakan yardımcısıydı. 28 Şubat zihniyetini perde gerisinden destekledi. Bakın, şimdi kolay bu dönemde, başörtülü aday göstermek. Peki, 28 Şubat'ta, 1999'da bir muhterem hanımefendi başörtülü Meclis'e girdi. Birileri 'dışarı' diye tempo tuttu. O günkü CHP zihniyetini temsilen DSP. MHP ne yaptı? Milletvekilleriyle o da alkış tuttu. Bir MHP milletvekili de başörtülüydü. Talimat geldi 'bunun başı açılsın' diye. O zaman 'ürkek mi o erkek mi' tartışması yapan MHP, o hanımefendinin başını açıp, Meclis'e öyle soktu. 28 Şubat'a direnemediniz, bari bugün millet düşmanlarına direnin, işbirliği yapmayın. Ama yapıyorlar.

KİMİN NESİNE KARIŞILDI?:
Vatandaşlık haklarınız bizim teminatımız altındadır. Kimsenin istismar etmesine izin vermeyin. Kim olursa olsun bütün kardeşlerimiz bizim eşit vatandaşlarımızdır. İzmir'de birtakım korkuları yayıyorlar. 'Yaşam biçimine müdahale ediliyor' diyorlar. 12 yıllık iktidarız. Kimin nesine karışıldı? Tek bir vatandaşımızın inancına, düşüncesine, yaşam biçimine müdahale olursa, onun karşısında ben duracağım. Kime bu müdahale varsa, gelsin her şeyiyle konuşmaya hazırız. Milletin arasına nifak sokmasınlar.

SURİYE İŞBİRLİKÇİSİ CHP ADAYI:
DHKP-C'nin sözcülüğünü yapan, müziğini yapan, korosunu kuran kişi, şu anda CHP'nin Hatay birinci sıra adayı. Bu Esad'a övgüler düzen, Suriye'nin işbirlikçisi bir adam. Hatay'ı Suriye'nin parçası olarak gösteren haritaların önünde konserler veriyor. Kuvayı Milliye ruhuyla şaha kalkan İzmir, bu tuzakları kuran üç partiye ve işbirlikçisi illegal üç örgüte bir ders verecek misiniz?

VATAN BİZE SANDIK SİZE:
('Ahmet Hoca, vatan sana emanet' sloganları üzerine) Vatan bize emanet, sandık kime emanet? 'İzmir de artık milli iradenin kalesi' diyecek miyiz? AK Parti'yi zirveye taşıyacak mıyız? Cumhuriyeti yücelten kadroları birinci parti yapacak mıyız? Milliyetçiliğin lafını edip milleti namerde muhtaç edenlere ders verecek miyiz?
#Sayfa#
İKTİDAR HESAPLARI YOK:
(Muhalefet partilerinin) İktidar hesapları yok. Türkiye'de bir ara dönem başlatmak istiyorlar. Yani bütün kazanımları kaybedeceğimiz bir dönem. Arkalarında üç tane Paralel.

CUMHURİYETÇİLİK CUMHURA HİZMETTİR:
Cumhuriyetçilik, cumhura hizmet götürmektir. Sağlık sektöründe biz gelene kadar hastanelerde günlerce sıra bekleniyordu. Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürüydü. Şimdi emeklilere sahip çıktığını iddia ediyor. SSK hastanelerinde beklerken, emekliler kalp krizinden ölüyordu. Gelecek çar çur edecek. SSK'yı zarara soktuğu gibi, SSK'yı bitirdiği gibi Türkiye Cumhuriyeti hazinesini de bitirecek. İzin verir misiniz? Hesap bilmeyen adama, hazineyi teslim eder misiniz? Ya, oy veremeyen birisi, Allah aşkına, millete herhangi bir şekilde öncülük yapabilir mi?

BAŞBAKANLIK İZMİR OFİSİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ocak ayında yapılan AK Parti İl Kongresi'nde müjdesini verdiği Başbakanlık Ofisi'ni dün açtı. Ankara ve İstanbul'un ardından üçüncü Başbakanlık Ofisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne komşu oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da açılış törenine katıldı. Başbakan Davutoğlu, İzmir'e daha sık geleceğini vurguladı. Davutoğlu, Büyükşehir Belediye Sarayı'na da sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÜNELDEN MAKAM ARACIYLA GEÇTİ
Başbakan Davutoğlu, eski Ulaştırma Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım'ın 35 projesinden biri olan Konak Tünelleri'nin de açılışını yaptı. Tüneller 310 milyon TL'ye mal oldu. Kendi kullandığı makam aracıyla tünellerden geçen Davutoğlu'na eşi Sare Davutoğlu ile Yıldırım da eşlik etti.