Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte yeni

Giriş Tarihi: 9.6.2015
İşte yeni meclis
AK Parti, geçerli oyların 18 milyon 850 bin 748'ini alarak yüzde 40. 86 ile 258 milletvekili adayını 'e taşıdı. AK Parti'nin seçimlerde çıkardığı milletvekilleri ve seçim bölgeleri şöyle:

Adana: Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç
Adıyaman: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
Afyonkarahisar: Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı
Aksaray: İlknur İnceöz, Nevzat Palta
Amasya: Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce
Ankara 1. Bölge: Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu
Ankara 2. Bölge: Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan
Antalya: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik
Ardahan: Orhan Atalay
Artvin: İsrafil Kışla
Aydın: Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz
Balıkesir: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu
Bartın: Yılmaz Tunç
Batman: Ziver Özdemir
Bayburt: Naci Ağbal
Bilecik: Halil Erdemir
Bingöl: Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu
Bitlis: Vedat Demiröz
Bolu: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
Burdur: Reşat Petek
Bursa: Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun
Çanakkale: Bülent Turan
Çankırı: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz
Çorum: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu
Denizli: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar
Diyarbakır: Cevdet Yılmaz
Düzce: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir
Edirne: Şemsettin Emir
Elazığ: Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut
Erzincan: Talha Erol Durmaz
Erzurum: Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir
Eskişehir: Nabi Avcı, Salih Koca
Gaziantep: Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan
Giresun: Turhan Alçelik, Adem Tatlı
Gümüşhane: Kemalettin Aydın
Hatay: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu
Isparta: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
İstanbul 1. Bölge: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman
İstanbul 2. Bölge: Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Markar Eseyan
İstanbul 3. Bölge: Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç
İzmir 1. Bölge: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık
İzmir 2. Bölge: Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ, Ali Sürekli
Kahramanmaraş: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
Karabük: Osman Kahveci
Karaman: Recep Konuk, Recep Şeker
Kars: Mehmet Uçum
Kastamonu: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
Kayseri: Mehmet Özhaseki, Ahmet Doğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış
Kırıkkale: Kağan Köksal, Ramazan Can
Kırklareli: Hamdi Irmak
Kırşehir: Salih Çetinkaya
Kilis: Reşit Polat
Kocaeli: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı
Konya: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir
Kütahya: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel
Malatya: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenk
Manisa: Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur
Mardin: Orhan Miroğlu
Mersin: Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya
Muğla: Hasan Özyer, Hasan Kökten
Muş: Mehmet Emin Şimşek
Nevşehir: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk
Niğde: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
Ordu: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener
Osmaniye: Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu
Rize: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak
Sakarya: Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci
Samsun: Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt
Siirt: Yasin Aktay
Sinop: Cengiz Tokmak
Sivas: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun
Şanlıurfa: Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba
Tekirdağ: Mustafa Yel, Ayşe Doğan
Tokat: Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler
Trabzon: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar
Uşak: Mehmet Altay
Van: Burhan Kayatürk
Yalova: Fikri Demirel
Yozgat: Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
Zonguldak: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu

ARKADAŞINA GÖNDER
İşte yeni meclis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz