X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yumrukları çözün baltaları gömün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yumrukları çözün baltaları gömün

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015
Yumrukları çözün baltaları gömün
Yumrukları çözün baltaları gömün

Davutoğlu yeni vekillerle ilk grup toplantısında diğer partilere mesaj verdi: Bizimle koalisyon kurmaya niyetli olanlar yumruklarınızı çözün, baltalarınızı gömün

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni seçilen vekillerle AK Parti Genel Merkezi'nde ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

TÜRKİYE'Yİ UKRAYNALILAŞTIRMAK:
Seçim sonuçlarıyla ilgili hiç kimsenin spekülasyon yapmadan milli iradeyi doğru okuması lazım. Demokrasi çıkan neticeye saygı gerektirir. Türkiye'yi Ukraynalılaştırmak, manipülasyonlarla istikrarsızlaştırmak isteyenlerin yerine milli irade tecelli etmiştir.

KİMSE ROL ÇALMASIN:
Bu seçimlerin birinci partisi ve kazananı AK Parti. Bu matematiksel bir gerçek olduğu kadar siyasal bir gerçektir. Milletimiz AK Parti'yi yetkili ve sorumlu kılmıştır. Kimse rol çalmaya kalkmasın.VEKİL TRANSFERİNE TEPKİ:
Biz ilkelerin siyasetini benimsiyoruz. 90'lı yılların kirli siyasetini hiçbir zaman partimize bulaştırmadık. Eskiden olsa 'Acaba hangi partiden transfer ederler' iddiasını ortaya atarlardı. Biz milletimizin benimsemediği hiçbir yöntemin AK Parti'ye nüfuz etmesine izin vermeyeceğiz.

BLOK NE DEMEK?
CHP kaybettiği bir seçimi kazandım telaşına yöneldi. Kılıçdaroğlu 'yüzde 60'lık blok var' diyor. Bir kere yüzde 60 yok. Bizi kutuplaştırıcı bir söylem kullanmakla tenkit edenlere söylüyorum. Blok ne demek? Bundan daha kutuplaştırıcı söylem olabilir mi? Restorasyondan bahsediyorlar. Tabirleri doğru kullansınlar. Devlet makamlarına ve siyaset kurullarına hakaret ederek restorasyon yapılmaz.


TUTUMUNUZU AÇIKÇA SÖYLEYİN:
MHP'nin kapıları kapatan bir tutumuyla karşı karşıyayız. MHP'de hep başka partilerin ne yapması gerektiği söyleniyor. Halk bilmek istiyor. Siz ne yapmak istiyorsunuz? Onlar da iç muhasebe yapmak durumundalar. HDP ise daha vahim bir tablo ortaya koydu. Seçimin galibi ilan ettiler kendilerini. Yüzde 13'le nasıl seçim galibi oldukları tartışılır. Şimdi sınav vaktidir. Sayın Demirtaş'ın bu silahları gömme vaktidir dediğini duydunuz mu?

#Sayfa#

HODRİ MEYDAN:
Rövanşist bir söylem geliştirirseniz altında kalırsınız. Varsa bir hesaplaşma hodri meydan. Millet bu hesabı görür. Hesaplaşmaksa buna da hazırız. Helalleşmekse buna dünden hazırız. Bizimle koalisyon kurmaya niyet edecek olanlar ya da bu düşünce içinde olanlara ilk çağrımız, yumruklarını çözsünler, silahlarını, baltalarını gömsünler. Yumrukla tokalaşılmaz, yumrukla musafaha yapılmaz. Yumruklarınızı çözün, bu ülkenin geleceğini hep beraber konuşalım.

CUMHURBAŞKANI TARTIŞMA KONUSU OLAMAZ:
Cumhurbaşkanlığı makamını ve Cumhurbaşkanımızı hedef alan her şey bizi hedef almıştır. Halkın yüzde 52 oyuyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili öyle bir hava estirilmeye çalışılıyor ki, meşruiyeti tartışmaya açılmaya çalışılıyor. Meşruiyetin kaynağı millettir, lobiler veya perde gerisinde yapılan pazarlıklar değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhurbaşkanlığı makamının meşruiyetini tartışma konusu yapmayız, bu makamı yıpratmaya yönelik hiç bir tavra kesinlikle taviz vermeyiz.

'GİZLİ PROTOKOL' HAZIRLIĞI
MHP ile koalisyona daha yakın olan AK Parti, bunun önündeki bazı engelleri "gizli protokol" formülü ile aşmaya hazırlanıyor. AK Parti, dört bakan ile ilgili tartışmaların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a uzanması ve konumunun kamuoyu önünde tartışılmasını önlemek için bu konuların gizli protokolde sıkıntı yaratmayacak kurallara bağlanmasını gündemine aldı. AK Parti, koalisyon protokolünü yazmak için dört komisyon oluşturdu. Bu komisyonlar çalışmalarına başladı.

"BATI İÇİN MISIR'DA SINAV VAKTİ"
"Şimdi sınav vaktidir, Batı ülkeleri sınavdadır. Hiç bir zaman şiddete başvurmamış bir siyasi hareketin önemli isimlerinden birinin idama doğru yürüyüşü konusunda ne yapacaklarını göreceğiz. Türkiye'deki demokrasi ve özgürlük yanlıları sınavdadır. Acaba seslerini yükseltebilecekler mi? Ama bizim vicdanımız da sicilimiz de temizdir. Türkiye'de objektif ve şeffaf bir seçime yönelirken, Türkiye'yi, Cumhurbaşkanımızı, AK Parti'yi hedef tahtasına koyup 'otoriterleşmeye, diktaya gidiyorlar' diye yayın yapan uluslararası medyanın şimdi Mısır'da olanlar karşısında nasıl tavır aldığını göreceğiz. Meselenin demokrasi mi yoksa çıkarlar mı olduğunu şimdi göreceğiz. Türkiye'de özgürlüklerden bahsedip Mısır'daki dikta rejimine selam çakanları da göreceğiz, adaletten bahsedip Suriye'deki zulme sessiz kalanları da göreceğiz. Ama millet de tarihte bir tek şeyi görmeyecek, AK Parti'nin herhangi bir güç karşısında şu veya bu gerekçeyle boyun, baş eğdiğini göstermeyeceğiz"