X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Davutoğlu'ndan Gül hakkındaki kitaba ilk yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ndan hakkındaki kitaba ilk yorum

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 09:53
Davutoğlu'ndan Gül hakkındaki kitaba ilk yorum
Davutoğlu'ndan Gül hakkındaki kitaba ilk yorum

Ahmet , 'ün danışmanı 'in yazdığı la ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, iyi bir hatırat kitabında üç unsurun bulunması gerektiğini belirterek "Üç unsur olmadı mı ben o hatıratı ciddiye almam. Bu hatıratta bu üç unsur da yok" dedi.

Ahmet , canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, "11. Cumhurbaşkanı 'ün basın danışmanı 'in kitabını nasıl buldunuz? Sizinle ilgili bölümler de var, bunlar gerçeği yansıtıyor mu?" sorusu üzerine, kitabı ciddiye almadığını söyledi.

Üç unsur

İyi bir hatırat kitabında üç unsurun olması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:"Bunun bir anekdotlar yekunu olması değil, sürecin anlatılması... Bir olayı verip o olaydan hüküm çıkarmak değil, süreç içinde iniş çıkışların, çok olaylar yaşanır, bunların iyi anlatılması. İki, sahici olması. Yani selektif olmaması, 12, 15 yıl içerisinde yaşanmış binlerce olayın içinden bazılarını seçip, o da tek taraflı anlatım, test edilmesi mümkün olmayan bir anlatım. Karşı taraf yalanladığı anda çökecek olan bir anlatım. Yani bu devlet kayıtlarında geçen şeyler değil. Dolayısıyla muhatapta sahici olduğu intibasının uyanması lazım. Olayın içinde yer alan kişilerin genel kişilik özellikleriyle onun bağdaşması, aykırı düşmemesi lazım. Üçüncüsü de bu hatıratın gerçekten hatırat olduğu konusunda herkesi inandırması lazım. Yayınlanma zamanlaması, muhtevası, takdimi ile.

"Ciddiye almıyorum"

Bu üç unsur olmadı mı ben o hatıratı ciddiye almam. Bu hatıratta bu üç unsur da yok. Süreç değil, bir anlatım olarak anekdotlar ve tek taraflı, bir kısmı da gerçeği yansıtmayan anekdotlar, selektif, insanların ruh halinin bütünüyle tek yönde seyretmesi mümkün değil. Zamanlaması itibarıyla da zaten üzerinde konuşulması gereken bir boyutu yok."