Türkiye IŞİD'e nefes aldırmıyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:23 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:45
Türkiye IŞİD'e nefes aldırmıyor

Türkiye'nin terör örgütü IŞİD ile mücadelesi kararlılıkla sürüyor. Ocak ayından bu yana örgütle bağlantılı 500 kişi gözaltına alındı.

IŞİD terör örgütüne karşı kurulan uluslararası koalisyonun üyesi olan Türkiye, yılbaşından bu yana 500'den fazla kişiyi "örgütle bağlantısı olduğu" gerekçesiyle gözaltına aldı. 100'e yakın kişi de "örgüt üyesi olmak" suçundan tutuklandı.

10 SORUDA IŞİD NEDİR, KİMDİR? TIKLAYIN


SINIRCILAR TUTUKLANDI


1 Ocak 2015 tarihinden itibaren 500'den fazla kişi IŞİD terör örgütü ile bağlantılı olabilecekleri şüphesiyle gözaltına alındı. 100'e yakın şüpheli de, IŞİD terör örgütüne mensup oldukları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cuma günü düzenlenen İstanbul merkezli operasyonda 29 kişi, "IŞİD terör örgütüne katılmak üzere Avrupa ülkelerinden gelen kişileri yönlendirdikleri" şüphesiyle gözaltına alınmıştı.
15 BİN KİŞİ ENGELLENDİ

IŞİD terör örgütüne katılmak için ülkemize gelen yabancıların bin 500'den fazlası sınır dışı edildi. 98 ülkeden 15 bine yakın kişinin girişleri yasaklandı.
KONYA'DA 9 GÖZALTI

Konya'da Terörle Mücadele Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 9 IŞİD üyesi gözaltına alındı. Yaklaşık 3 aydır takip edilen terör örgütü üyelerinin, Suriye ve Irak'taki militanlara lojistik destek sağladığı belirtiliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye IŞİD'e nefes aldırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz