X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Seçim kabinesinin şifreleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Seçim kabinesinin şifreleri

  • Giriş Tarihi: 30.8.2015 08:55 Güncelleme Tarihi: 30.8.2015 09:09
Seçim kabinesinin şifreleri
Seçim kabinesinin şifreleri

'nun kurduğu geçici hükümet, toplumun her kesimini buluşturdu.Özellikle 'li ların seçiminde gösterilen özen ile birçok kesime mesaj veriliyor.

Ahmet 'nun kurduğu 63'üncü Hükümet, ilginç nitelikleriyle dikkat çekiyor. Davutoğlu'nun isimleri belirlerken, liyakat, istikrar, denge unsurlarını göz önünde bulundurduğu belirtilirken, stratejik görevlendirmelerle çeşitli kesimlere de mesaj verdiği belirtildi.

BAŞÖRTÜLÜ BAKAN KAZANIMLARIN GÖSTERGESİ

Kabinenin en çok konuşulan isimlerinden biri Aile ve Sosyal Politikalar lığı'na getirilen Prof. Dr. Ayşen Gürcan oldu. Prof. Gürcan, hükümetin tek kadın bakanı oldu. Prof. Dr. Gürcan'ın "Başörtülü" olması da, özgürlük ve kazanımların geldiği noktayı göstermesi bakımından işaret olarak değerlendirildi.Kabinede en çok merak edilen konu,

AB YETKİLİLERİ HDP YEKİLİLERİ İLE MUHATTAP OLACAK

'li isimlerin hangi bakanlıklarda görevlendirileceğiydi. Başbakan Davutoğlu, bu konuda stratejik bir adım attı. AB Bakanlığı'na Ali Haydar Konca'yı atadı. Yıllardır Türkiye'yi "terörle mücadele" konusunda eleştiren, "HDP'lilerin her söylediğini doğru kabul ederek politika belirleyen" AB yetkilileri, seçim döneminde HDP'li bakanla muhatap olacak.

ÖRGÜTE 'KALKINMA' MESAJI

Davutoğlu, HDP'li Müslüm Doğan'ı da Kalkınma Bakanı yaparak, sürekli "baraj" yapımlarını, "kalkınma projeleri"ni hedef alan HDP'liler ile şantiye baskınları, işçi kaçırmalarla hizmetleri engellemeye çalışan terör örgütüne de mesaj vermiş oldu.

Akşam - Hakkı Kurban