Giriş Tarihi: 11.9.2015 22:54
İtalya'ya PKK uyarısı

Recep Tayyip Erdoğan, ı ile telefonda görüşerek, "Avrupa'daki bazı ülkelerde 'nın mevcudiyeti Türkiye'yi doğal olarak rahatsız ediyor. Müttefik ülkelerden terörizmle mücadele konusunda daha duyarlı davranış bekliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Renzi'ye Türkiye'nin terörle mücadele çerçevesinde gerçekleştirdiği operasyonlar hakkında bilgi paylaştı.

Türkiye'de son günlerde meydana gelen terör saldırıları nedeniyle Milano'da düzenlenen EXPO 2015'in açılışına katılamayacağını ifade eden Erdoğan, önümüzdeki süreçte 'yı ziyaret etmeyi arzuladığını belirtti.

Erdoğan, Türkiye'nin, DAEŞ, , DHKP-C de dahil olmak üzere temel insan haklarını ve demokrasiyi tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı verdiği mücadelenin ulusal ve uluslararası hukuk çerçevesinde yürütüldüğünü vurguladı.

"DUYARLILIK BEKLİYORUZ"

Avrupa'daki bazı ülkelerde PKK'nın mevcudiyetinin Türkiye'yi doğal olarak rahatsız ettiğine değinen Erdoğan, müttefikülkelerden terörizmle mücadele konusunda daha duyarlı davranış beklediklerini dile getirdi.

"TÜRKİYE'NİN YANINDAYIZ"

Renzi de görüşmede, terör saldırılarında hayatlarını kaybedenler için İtalyan halkı adına Türkiye'ye taziyelerini iletti ve terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında olduklarını vurguladı.

Renzi'nin, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İtalya'yı ziyaretinden büyük mutluluk duyacaklarını ifade ettiği öğrenildi.
Öte yandan, iki liderin görüşmelerinde, Suriyeliler başta olmak üzere mültecilerin dramına da değinildi. Uluslararası camianın bu konuda harekete geçmesi gerektiğini belirten Erdoğan ve Renzi, Antalya'da gerçekleşecek G-20 zirvesinin bu husustaki duyarlılığın artmasına vesile olmasını umduklarını kaydetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya'ya PKK uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz