X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gazi mahallesi temizlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

temizlendi

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015 00:26 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 00:28
Gazi mahallesi temizlendi
Gazi mahallesi temizlendi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün terörle mücadele kapsamında 'nde yaptığı lar sonuç verdi,maskeli ler tutuklandı.

MASKELİLER HAPİSTE

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, 'nde terör örgütleri , DHKP/C, ve 'ye yönelik son bir yılda yapılan larda gözaltına alınan 105 kişiden 45'i tutuklandı. Ayrıca, son yasal düzenlemeler çerçevesinde korsan gösterilerde polise saldırdığı ve yüzlerini maskeyle gizlediği gerekçesiyle gözaltına alınan eylemcilerden 24'ü de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlarda, 18 tabanca, 14 otomatik av tüfeği, 3 bin 141 mermi, 310 molotofkokteyli ve 4 el yapımı parça tesirli ve basınç etkili ele geçirildi.

Güvenlik, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin, toplumsal olaylar ve izinsiz gösteriler sırasında sivil vatandaşları eylemcilerden ayırt ederek yaptığı müdahaleler neticesinde, mahalle sakinlerinin ve kanaat önderlerinin terör örgütleriyle aralarına mesafe koyarak güvenlik güçleriyle samimi ilişkiler kurduğu görüldü.

FİNANS KAYNAKLARI ÇÖKERTİLDİ

Öte yandan, Asayiş, Narkotik ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele şube müdürlüklerinin bölgede yaptıkları baskınlarda ise örgütlerin finans kaynakları çökertilirken, ciddi ölçüde uyuşturucu ve kaçak sigaraya el konuldu.

VATANDAŞ DESTEK VERDİ

Mahalle sakinlerinin, güvenlik görevlileriyle kurdukları ilişkileri geliştirmelerine bağlı olarak, vatandaşların polise yaptığı ihbarlar sayesinde çok sayıda terör şüphelisi gözaltına alındı. Birçok , bomba ve molotofkokteyli saldırı hazırlığı aşamasında ele geçirildi. Ayrıca, yapılması planlanan onlarca korsan gösteriye karşı erken tedbir alınarak yaşanabilecek olumsuzluklar önlendi.

"POLİSLER BİZİ YÜRÜTMÜYOR..."

Bu gelişmeler bağlamında, Gazi Mahallesin'de güç kaybeden terör örgütleri, birçok sosyal medya hesabından ve internet sitesinden bölgede hakimiyetlerinin tükendiğini ve Okmeydanı, Nurtepe ve Gülsuyu gibi semtlerden destek gelmesi gerektiğini belirterek, "Gazi'de daha bundan bir yıl önce polis sokaklara giremezken, şimdi bizi sokaklarda yürütmüyor. Bu gidişle Gazi'de bile tükeneceğiz" şeklinde mesajlar yayınladı.