X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hakkari'de operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hakkari'de operasyon

  • Giriş Tarihi: 16.10.2015 19:31 Güncelleme Tarihi: 16.10.2015 22:52
Hakkari'de operasyon
Hakkari'de operasyon

Genel Kurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlar kapsamında 10 in ğünü duyurdu.

Başkanlığı, dün Tunceli, Hakkari'nin Yüksekova ve Diyarbakır'ın Lice ilçelerinde düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütüne ait, üç mağara ile iki barınağın tahrip edildiğini 10 in etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) günlük faaliyetleri ve önemli yurtiçi olaylara ilişkin bilgi verildi.

TUNCELİ'DE PKK'YA SON YILLARIN EN BÜYÜK OPERASYONU

Hakkari Yüksekova'da devam eden operasyonda, terör örgütü tarafından kullanılan sekiz gözlü bir mağaraya girilmesi sonucunda, Doçka uçaksavar makineli tüfek, Kaleşnikof piyade tüfek, bixi makineli tüfek, telsiz, sekiz el bombası, dürbün, ele geçirilen silahlara ait çok sayıda mühimmat, yiyecek, yaşam malzemesi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

Muş'un Bulanık ilçesinde devam eden operasyonda, terör örgütüne ait 4 el bombası, üç RPG-7 roket sevk fişeği, telsiz, el yapımı patlayıcı yapımı maksadıyla içi patlayıcı ile doldurulmuş dört mutfak tüpü ve çok sayıda muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

PKK ANKARA'DAKİ SALDIRIYI 1 HAFTA ÖNCEDEN HABER ALDI!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, bölücü terör örgütünden kaçan 1 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak'ta 2 teröristin, güvenlik güçlerince yakalandığı, Bitlis'te de sivil bir firmaya ait iki tırın, terör örgütü mensubu teröristlerce durdurularak yakıldığı kaydedildi.