X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Burası Afrika değil Bursa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Burası değil

  • Giriş Tarihi: 19.10.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 10:50
Burası Afrika değil Bursa
Burası Afrika değil Bursa

Ana vatanları olan zürafalar, 'da yılın son güneşini fırsat bilerek güneş banyosu yaptı.

'nde ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken zürafalar yılın son güneşinin tadını çıkarıyor. Kış aylarına girmeden önce vücutlarına D vitamini depolamak isteyen zürafalar, günün büyük bir kısmını dışarıda geçiriyor.

Hayvanat bahçesi yetkilileri, sıcak iklim hayvanlarına kışın kapalı yuvalarda özel ısıtıcılarla ve titizlikle bakıldığını söyledi. Yetkililer, hayvanlar için en iyi şartların hazırlandığını ifade etti.

İç barınaklarda zürafaların kışın üşümemeleri için ısıtıcılar olduğunu anlatan yetkililer, "Şu an son kontrolleri yapılıyor. Kışa girerken hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Sonbaharın şu son güneşli günlerinde hayvanlarımız güneş enerjisini depolamak istiyor

. Zürafalar buldukları her fırsatta güneşleniyor. Zürafalar kökenli hayvanlar oldukları için soğuğa karşı çok dayanıklı değiller. 15 derecenin altında hayati riskle karşı karşıya kalıyorlar. Hava sıcaklıkları düştüğünde zürafalarımızı cam barınaklara alıyoruz. Ziyaretçilerin rahatlıkla görebileceği kaloriferli alanlarda kışı rahat geçiriyorlar" dedi.