X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HDP Seçim Bildirgesi’ne toplatma kararı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bildirgesi’ne toplatma kararı!

  • Giriş Tarihi: 20.10.2015 09:25 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 09:27
HDP Seçim Bildirgesi’ne toplatma kararı!
HDP Seçim Bildirgesi’ne toplatma kararı!

'nin beyannamesine Sulh Ceza Hakimliği toplatma ve el koyma kararı verdi.

Sulh Ceza Hakimliği, 'nin 1 Kasım beyannamesinde yer alan "özyönetim" vurgusunu gerekçe göstererek, seçim beyannamesi kapsamında hazırlanan broşürler hakkında toplatma kararı verdi.

Aydın'da HDP üyelerinin seçim çalışması yaptığı sırada Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tebliğ edilen karar doğrultusunda seçim beyannameleri toplatılmak istendi. Savcılık tarafından tebliğ edilen tutanak HDP'liler tarafından imzalanmadı. Savcılığın kararına avukatlar da itirazda bulunmak üzere adliyeye geçti.

KÜRTLER HDP'YE OY VERDİĞİNE PİŞMAN

Öz yönetim vurgusu

Ağrı Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karar şöyle: "HDP Genel Merkezi'nce bastırılan ve içeriğinde 'Bütün halkların farklılıkları ile birlikte kendi iradesi ile yaşamasından yanayız. Doğrudan demokrasiye inanıyoruz. Kendimize de karşı yerel demokrasiyi de, yerel yönetimlerin güçlendirilmesinin yerinden yönetilme yani öz yönetimi savunuyoruz.
'El konulacak'

Valimize, kaymakamımızı kendimiz seçmek istiyoruz. Bunun için bir kez daha inadına HDP' ibarelerini içeren broşürlere Ağrı Sulh Ceza Hakimliği'nin 16 Ekim 2015 tarihli ve 2015/1570 Değişik iş sayılı kararı ile el konulmasına karar verildiği bildirilmiştir."

HDP'Lİ BAŞKAN PKK HÂKİMİ ÇIKTI