X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte Paralel Yapı ve PKK işbirliğini kanıtlayan delil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte ve işbirliğini kanıtlayan delil!

  • Giriş Tarihi: 12.11.2015 19:13 Güncelleme Tarihi: 12.11.2015 22:19
İşte Paralel Yapı ve PKK işbirliğini kanıtlayan delil!
İşte Paralel Yapı ve PKK işbirliğini kanıtlayan delil!

Tahşiyeciler grubuna yönelik’ da ‘sahte delil üretmek' iddiasıyla açılan dosyasının delil klasöründe dikkat çeken ayrıntılar dikkat çekiyor.

HDP ASLINA DÖNDÜ

Tahşiyecilerin evinde bulunan, üzerinde polisin parmak izinin çıktığı el sı ile aynı serideki bombalarla 'nın yaklaşık 20 ilde yaptığı belirlendi. , 'bombaların bulunması ile ilgili şüpheler' olduğuna dikkat çekmişti.

#Sayfa#

BİR ÇOK SALDIRIDA KULLANILMIŞ

nın delil klasörlerinde, 'Tahşiye grubuna yönelik aramalarda elde edilen bombaların' derinlemesine araştırılması yapıldı. Tahşiye grubunun 'bize ait değil' dediği, üzerinde arama yapan polislerin 'parmak izinin bulunduğu' bu bombalarla aynı seri numarasına ait olan bombaların, birçok saldırıda kullanıldığı tespit edildi.

#Sayfa#

'Tahşiyeciler grubuna yönelik' soruşturmada 'sahte delil üretmek' iddiasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı; Emniyet, Jandarma ve diğer savcılıklara 'bulunan bombalarla ilgili' yazı gönderdi.

PARALEL YAPI - PKK İLİŞKİSİ BELGELENDİ

Savcılık, 'Tahşiye' sındaki aramalarda bulunan ' y3PTM-8722 seri numaralı savunma tipi el bombası ile farklı soruşturmalarda karşılaşıp karşılaşılmadığını' sordu.

#Sayfa#

Bu soruya Hakkâri, Tunceli, Diyarbakır, Muş, Ağrı ve Siirt gibi illerin aralarında olduğu yaklaşık 20 ilin savcılıklarından cevap geldi. Savcılıklar, söz konusu seri numaralı el bombası ile aynı serideki bombaların bölgelerindeki eylemlerde kullanıldığını bildirdi.İstanbul Savcılığı, bu cevabın ardından söz konusu bombaların kullanıldığı eylemlere ilişkin soruşturma dosyalarını da istedi.

#Sayfa#

'Tahşiye grubuna kumpas' davasının delil klasörlerine konulan dosyalarda, aynı seri numaralı el bombasını kullanan örgütün PKK olduğu ortaya çıktı. Savcılığa gönderilen dosyalarda Siirt'in Eruh, Hakkâri'nin Şemdinli, Tunceli'nin Mazgirt gibi ilçelerinde asker ve polislere yönelik saldırılarda aynı seri numaralı bombaların kullanıldığı belirtildi.

#Sayfa#

BOMBALAR AYNI YERDE ÜRETİLMİŞ

El bombalarının aynı seri numarasına ait olması, bu bombaların aynı yerde ve aynı dönemde üretildiği anlamını taşıyor.