Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet'ten ' ve ' ı

Giriş Tarihi: 14.11.2015 19:33 Güncelleme Tarihi: 14.11.2015 22:39
Hürriyet'ten 'Paris ve Silvan' skandalı

Fransa'da 128 kişinin ölümüne neden olan saldırıya sosyal medya kullanıcılarının yorumlarını haber olarak veren , benzetmesiyle büyük tepki topladı. 'teki terör saldırısıyla, 'da in teröre karşı düzenlediği operasyonları bir tutan Hürriyet, gelen tepkiler üzerine haberi değiştirdi.

Fransa'nın başkenti 'te dün yaşanan terör saldırılarında en az 128 kişi öldü, 80'i ağır 180 kişi yaralandı. Saldırının ardından birçok siyasi lider Fransa'ya taziye ve destek mesajlarını sunarken, medya da sağduyu çağrısında bulundu.

O PİYANİST PARİS'TE ORTAYA ÇIKTI


Patlamayla ilgili sosyal medyadan da birçok yorum geliyor. Dünya gündeminde birinci sırada Paris katliamı yer alırken, internet kullanıcıları üzüntülerini dile getiriyor.

ÜNLÜLER PARİS'TEKİ SALDIRIYI LANETLEDİ


BENZETME

Sosyal medyadaki Paris yorumlarını haber yapan , skandal bir benzetmede bulundu. "Sosyal medya Paris için yasta" diyen gazete, "Bağdat, , Ankara'da..." ifadelerini kullanarak, Paris'teki terör saldırısıyla, in Silvan'da teröre karşı yaptığı operasyonları bir tuttu.

Habere gelen yoğun tepki üzerine Hürriyet Gazetesi, manşeti kaldırdı. Sosyal medyadaki paylaşımını da sildi.İşte o manşet;

ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet'ten 'Paris ve Silvan' skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz