X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CHP'den Türksat suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'den suç duyurusu

  • Giriş Tarihi: 18.11.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 18.11.2015 11:22
CHP'den Türksat suç duyurusu
CHP'den Türksat suç duyurusu

İstanbul Milletvekili , Samanyolu Yayın Grubu'na ait televizyon kanalları ve radyoların hiçbir gerekçe gösterilmeksizin yayın sağlayıcısından çıkarıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Tanal, TV kanallarının 'tan çıkarılmasında sorumluluğu bulunan tüm yetkililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, "nefret ve ayrımcılık suçu işlenmiştir" dedi.

CHP'Lİ MAHMUT TANAL BÖYLE VEKİL OLMUŞ

Suç duyurusunda, 14 Kasım 2015 günü herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın Samanyolu Yayın Grubu'na ait televizyon kanalları ve radyoların hiçbir gerekçe gösterilmeksizin Türksat yayın sağlayıcısından çıkarıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"2024 yılına kadar sözleşmeleri bulunduğu için bu kanalları takip eden vatandaşlar Türksat hizmetini satın almış, fakat söz konusu kanalların hukuka aykırı bir şekilde yayın sağlayıcıdan çıkarılmasıyla haber alma hakkına ağır bir darbe vurulmuştur.

MAHMUT TANAL AĞLADI!

Yararlanmakta olduğum Türksat yayın sağlayıcısından şahsen takip ettiğim bu kanallar çıkarılarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde ve Anayasamızda koruma altına alınmış olan ifade ve değişik televizyon kanallarından farklı haber alma özgürlüklerim ihlal edilmiştir.

CHP'Lİ MAHMUT TANAL'I KİMSE DİNLEMEDİ