X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan'ın vizyonuna geldiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan'ın vizyonuna geldiler

  • Giriş Tarihi: 21.11.2015 02:08 Güncelleme Tarihi: 21.11.2015 02:29
Erdoğan'ın vizyonuna geldiler
Erdoğan'ın vizyonuna geldiler

-Suriye sınırında 'ten arındırılmış güvenli bölge oluşturulması için düzenlenen hava ve kara saldırılarında iki köy, terör örgütünden geri alındı. Muhalif Türkmen grubu Sultan Murat Tugaylarının saldırılarında DAEŞ 70'den fazla militanını kaybetti, böylece Erdoğan'ın Suriye konusunda vizyonu model alınmış oldu.

Güvenlik kaynakları ve yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, -Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması için ilk adım atıldı.

Muhalif gruplardan Türkmenlere ait Sultan Murad Tümeni ve ortak hareket ettiği Şam Cephesi, Türk ve Amerikan hava unsurlarının desteğinde karadan ilerleyerek, Halep'in kuzeyinde, Türkiye-Suriye sınırına sıfır noktasında, Kilis'in karşısında bulunan Harcele ve Delha'ya girdi.

İKİ KÖY 'TEN KURTARILDI

Türkiye'ye ait altı F-16 ve 'ye ait dört F-15, bir AC-130 ve 3 insansız hava aracının (İHA) havadan destek verdiği operasyonda, muhalif gruplar terör örgütünü iki Türkmen köyünden çıkarmayı başardı.

Gece boyu süren çatışmalarda 70'den fazla DAEŞ militanı öldürüldü.

Güvenlik kaynakları, taktik seviyede sağlanan başarının DAEŞ'in bundan sonraki savunmasının kırılması, muhaliflerin savaş isteğini ve yeteneğini arttırması, DAEŞ'in çöle hapsedilerek sınır güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olacağına dikkati çekti.