X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ülkü Ocakları konsoloslukları şaşırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ülkü Ocakları konsoloslukları şaşırdı

  • Giriş Tarihi: 21.11.2015 18:35
Ülkü Ocakları konsoloslukları şaşırdı
Ülkü Ocakları konsoloslukları şaşırdı

Bayır Bucak'ta Türkmenlere yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla toplanan Ülkü Ocakları üyesi kalabalık adresi şaşırdı.

Bayır Bucak'ta, Rusya'nın desteğiyle Türkmenlere yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla toplanan Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları üyesi kalabalık, adresi şaşırıp Hollanda Konsolosluğu önünde toplandı.

ÜLKÜCÜLER ÇİNLİ SANIP KORELİLERE SALDIRDILAR

Yanlışlığı sosyal medya hesabından duyuran Hollanda Başkonsolosu Schuddeboom, yumurta saldırısına maruz kaldıklarını söyledi.
Suriye'de ağır saldırı altındaki Türkmen Dağı düştü. 15 gündür Bayır Bucak'a saldıran Rusya-Esed-İran-Hizbullah güçleri yüzlerce yıldır Türkmen toprağı olan Bayır Bucak genelinde hakimiyet kurdu. Bölgedeki 25 bin sivil, katliam tehdidiyle yüz yüze.
Ancak adresi şaşıran kalabalık Hollanda Konsolosluğu'na giderek saldırılara tepkilerini gösterdiler.

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom bunun üzerine sosyal medyadan bir mesaj paylaştı ve grubun yanlış adreste olduğunu, Rusya değil Hollanda Konsolosluğuna yumurta fırlattıklarını söyledi.

Turancı gruplar daha önce de Çin'in Doğu Türkistan'da uyguladığı baskıları protesto etmek amacıyla, yanlışlıkla Koreli turistlere saldırmıştı. Aynı protestolarda, Uygur Türklerine ait restoranlar da yine yanlışlıkla hedef olmuştu.