X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER FETÖ’nün iş kanunları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’nün iş ları!

  • Giriş Tarihi: 5.12.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 7.12.2015 11:55
FETÖ’nün iş kanunları!
FETÖ’nün iş kanunları!

Bursa'da, 'nün İK departmanı gibi kullanılan derneğin, "17-25 Aralık" operasyonlarından sonra işe yerleştirilen kişilere uymaları gereken kurallar içeren listeler verdiği iddia edildi.

Bursa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (/PDY) yönelik operasyonda, örgüt üyelerince devlet kurumlarına kendi elemanlarını yerleştirmek amacıyla kurulduğu ve insan kaynakları (İK) departmanı gibi kullanıldığı ileri sürülen dernekle ilgili araştırmalar sürüyor.

DEŞİFRE OLMAMAK İÇİN

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 4 aylık çalışmanın ardından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 dernek yöneticisi ve çalışanının sorgusu devam ediyor.

FETÖ'NÜN İK'SINA GİRİLDİ

Dernek yöneticilerinin, öz geçmişleri havuzda toplanan yaklaşık 10 bin kişi arasındakilerle mülakat yaptıkları, özellikle "17-25 Aralık" operasyonları sonrasında işe yerleştirdiklerine deşifre olmamaları için kesinlikle uymaları gereken kuralları içeren listeler verdikleri ileri sürüldü.

SOSYAL MEDYA HESAPLARININ SİLİNMESİ

İşe yeni giren kişilerin, FETÖ/PDY ile bağlantılarının ortaya çıkmaması için dikkatli olmaları gerektiğinin özellikle vurgulandığı, ilk önce sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarını silmeleri istendiği iddia edildi.

KREDİ KARTI DEĞİL NAKİT KULLANILACAK

Bu kişilerin, internette okudukları haber ya da köşe yazılarına kesinlikle yorum yapmamaları, cemaatle bağlantılı iş yerlerinde ödemeleri kredi kartı yerine nakit gerçekleştirmeleri, bağlantılı bankalardan hesap açtırmamaları ve kredi kartı almamaları konusunda da uyarıldıkları öne sürüldü.

FETÖ'nün pişkinler korosu

YENİ GSM HATTI KULLANILMAYACAK!

Elektrik, su, doğalgaz ve telefon aboneliklerini başka isimlerle açmaları, aynı akaryakıt istasyonlarından özellikle taşıtmatikle yakıt almamaları, akaryakıt ödemelerini nakit yapmaları gibi konularda da uyarıldıkları ileri sürülen kişilere, yeni GSM hattı kullanmamaları, telefonla diğer FETÖ üyeleriyle kesinlikle görüşmemeleri şartı koşulduğu iddia edildi.

KAPININ ÖNÜNE BAŞKA GAZETE KOYACAKLAR!

Otel ya da başka tesislerdeki toplantılar için grup yerine kişisel rezervasyon yaptırmaları, cemaatle bağlantılı işletmelerde konaklamamaları konusunda uyarıldıkları iddia edilen yeni işe yerleştirilenlerden, FETÖ'ye yakın dergi ya da gazete almamaları, deşifre olmamak için kapının önüne başka gazeteler koymalarının istendiği ileri sürüldü.

RAKAMLARLA FETÖ'DE BÜYÜK ÇÖKÜŞ