X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan Davutoğlu'ndan Noel mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ndan ı

  • Giriş Tarihi: 24.12.2015 01:48 Güncelleme Tarihi: 24.12.2015 01:52
Başbakan Davutoğlu'ndan Noel mesajı
Başbakan Davutoğlu'ndan Noel mesajı

Ahmet , Bayramı dolayısıyla bir masaj yayınladı. Davutoğlu, "Bu topraklarda yaşamış toplumlar, kendileri için özel anlamlar barındıran önemli günlerini, sevinç ve hüzünlerini paylaşmasını bilmiş, böylece farklı kültürlere olan saygı ve hoşgörülerini samimi bir şekilde ifade etmişlerdir" dedi

, "Birçok medeniyetin beşiği olan kadim Anadolu topraklarının tarihine baktığımız zaman, birlikte yaşama kültürünün en güzel örneklerini görürüz.

Bu topraklarda yaşamış toplumlar, kendileri için özel anlamlar barındıran önemli günlerini, sevinç ve hüzünlerini paylaşmasını bilmiş, böylece farklı kültürlere olan saygı ve hoşgörülerini samimi bir şekilde ifade etmişlerdir.

Tarihimizden bize miras kalan anlayışla, dün olduğu gibi bugün de farklı inanç, düşünce ve kültürlere mensup vatandaşlarımızı, ülkemiz için bir zenginlik olarak görüyoruz ve onların toplumsal hayatımıza renk katmalarını memnuniyetle karşılıyoruz.

Asırlarca bu topraklarda beraber yaşadığımız, bizimle ortak kadere sahip olan tüm inanç ve kültür gruplarıyla gelecekte de birlik ve beraberlik içinde yaşamak istiyoruz.

Bu duygularla, toplumsal hayatımıza katkı sağlayan, barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde birlikte yaşadığımız Hristiyan vatandaşlarımızın ve tüm Hristiyanların Bayramını kutluyor, 2016?nın bütün vatandaşlarımıza ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum? ifadelerini kullandı.