X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PKK'nın yaktığı kütüphaneyi gençler yenileyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'nın yaktığı yi gençler yenileyecek

  • Giriş Tarihi: 28.12.2015 15:26
PKK'nın yaktığı kütüphaneyi gençler yenileyecek
PKK'nın yaktığı kütüphaneyi gençler yenileyecek

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonunca (), 'ta terör örgütü mensuplarınca yakılan nin yerine, "Sevgi ve Kardeşlik Kütüphanesi" kurmak için kampanya düzenlendi.

Genel Başkanı , yaptığı yazılı açıklamada, 81 ilden 15 Ocak 2016 tarihine kadar toplayacakları kitaplarla Sevgi ve Kardeşlik si'ni oluşturacaklarını belirtti.

Okudan, GENÇKONFED Yüksek Danışma Kurulu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyayı 7 bölge federasyonu ve illerdeki temsilcilikleriyle destekleyeceklerini bildirdi. Okudan, "Toplayacağımız kitaplar 'ta, cehaleti ortadan kaldırıp karanlıkları aydınlığa çevirmeye katkı sunacak. Endülüs'te ve Bağdat'ta yakılan kütüphaneler cahil bir toplum oluşturmak içindi. Bunun aynısının Şırnak'ta olmasına izin vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Okudan, kütüphaneye kitap bağışlamak isteyen vatandaşların bilgi için www.genckonfed.org adresinden bilgi alabileceklerini kaydetti.Toplanan kitapların, kiralanacak tırlar aracılığı ile Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu'na teslim edilerek Şırnak'a ulaşması sağlanacak.

25 Aralık'ta Şırnak Kültür Merkezi ve halk kütüphanesinin bulunduğu binaya, personel ve öğrencilerin de içeride olduğu sırada 'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ve molotofkokteyli atılmış, çıkan da 4 kişi yaralanmıştı.

Binanın kullanılamaz hale geldiği saldırıda kültür merkezindeki sinema salonu ve kütüphanedeki kitaplar tamamen yanmıştı.Kaynak: AA