X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ve Başbakan görevlendirdi! İşte o 9 vekil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ve Başbakan görevlendirdi! İşte o 9 vekil

  • Giriş Tarihi: 11.1.2016 08:25 Güncelleme Tarihi: 11.1.2016 10:06
Ve Başbakan görevlendirdi! İşte o 9 vekil
Ve Başbakan görevlendirdi! İşte o 9 vekil

AK Parti'nin milletvekili çıkaramadığı Tunceli, Hakkari ve Şırnak'a gidecek üçer vekil belli oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçiminde partisinin milletvekili çıkaramadığı Hakkari, Şırnak ve Tunceli'ye üçer milletvekilini görevlendirdi.

Alınan bilgiye göre, Davutoğlu'nun, Afyonkarahisar'da düzenlenen AK Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasında dile getirdiği, milletvekili çıkarılamayan Hakkari, Şırnak ve Tunceli'ye diğer bölgelerden milletvekili görevlendirilmesi konusu da toplantıda ele alındı.

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU'NUN OK ATIŞINDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN...

Toplantıda, çok sayıda milletvekilinin söz konusu illere gönüllü olarak görevlendirilmesini istediği belirtilirken, Başbakan Davutoğlu'nun bu isimler arasından bir tercih yaptığı ifade edildi.

Buna göre, Hakkari için Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İstanbul milletvekilleri Halis Dalkılıç ve Belma Satır, Şırnak için Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, İstanbul milletvekilleri Nurettin Nebati ve Ravza Kavakçı Kan, Tunceli için ise Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci ve Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu görevlendirildi.