X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PKK'nın hain planlarını deşifre oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

PKK'nın hain planlarını deşifre oldu

  • Giriş Tarihi: 25.1.2016 19:55
PKK'nın hain planlarını deşifre oldu
PKK'nın hain planlarını deşifre oldu

Tunceli Valiliği, Pertek ilçesinde 3 şahsın evlerinde yapılan aramalarda ilçede görev yapan savcı, hakim ve emniyete ait araç plakası listesi, kaymakamlık, adliye, emniyet müdürlüğü yerleşkeleri, kaymakamlık konutu, Pertek-Tunceli yolunda bir kavşağın işaretlendiği harita, 1 el bombası ile 3 kilogram ağırlığında C-4 ve TNT tabir edilen patlayıcı madde ele geçirildiğini bildirdi.

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ?24.01.2016 tarihinde Pertek ilçemizde güvenlik güçlerimizce yapılan operasyonda, 3 şahsın evinde yapılan aramada; toplatma kararı bulunan bir kitap, Pertek ilçemizdeki görev yapan savcı, hakim ve emniyete ait araçların plakalarını içeren liste, kaymakamlık, adliye, emniyet müdürlüğü yerleşkeleri, kaymakamlık konutu, Pertek-Tunceli yolunda bir kavşağın işaretlendiği harita, 9 adet elektrikli kapsül, 1 adet el bombası, 3 kilogram ağırlığında C4 ve TNT tabir edilen patlayıcı madde ele geçirilmiştir? ifadelerine yer verildi.

Valilik açıklamasında şahısların cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındığı belirtilerek, operasyonlara devam edildiği kaydedildi.