Medya Derneği'nden Yeni Şafak önünde açıklama

Giriş Tarihi: 11.2.2016 12:59 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 17:27
Medya Derneği'nden Yeni Şafak önünde açıklama

Yeni Şafak ve Akit gazetelerine düzenlenen eş zamanlı saldırıları Medya Derneği, Yeni Şafak gazetesi önünde yaptığı açıklamayla kınadı.

Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine bu gece kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Molotofkokteyli atan saldırganlar, daha sonra çalışanların ofislerini uzun namlulu silahlarla taradı. Her olayda da ölen ya da yaralanan olmazken, binalar hasar gördü.

MEDYA DERNEĞİ'NDEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Eş zamanlı olması ve benzer yöntemlerin kullanılması nedeniyle saldırıların organize bir terör eylemi olduğu izlenimi uyandırdığının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Fikir ve ifade özgürlüğünü ortadan kaldırmayı, gazetecileri tedhiş ederek mesleklerini yapmaktan alıkoymayı amaçlayan bu saldırılar geçmişte olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacaktır. Medya Derneği olarak Yeni Şafak ve Akit gazetelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Güvenlik güçlerinden bir an önce olayı aydınlatmalarını, failleri bularak yargı önüne çıkarmalarını, bu neviden saldırıların tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımızı, basın meslek örgütlerini, gazetecileri, siyasetçileri ve sivil toplum temsilcilerini saldırıya uğrayan gazetelerle tam bir dayanışma içerisinde olmaya davet ediyoruz."

Medya Derneği'nden Yeni Şafak önünde açıklama

ARKADAŞINA GÖNDER
Medya Derneği'nden Yeni Şafak önünde açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz