ile bağlantılı 12 şirkete atandı

Giriş Tarihi: 12.2.2016 11:34 Güncelleme Tarihi: 12.2.2016 16:21
Kaynak Holding ile bağlantılı 12 şirkete kayyum atandı

Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı doğrultusunda, ile organik bağlı bulunduğu tespit edilen 12 şirkete daha atandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı /Paralel Devlet Yapılanması (/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla 'e yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nca oluşturulan yetkili kurul ile holdinge atanan ların incelemeleri sonucunda, Kaynak Holding'le organik bağı olduğu belirlenen 12 yeni şirket daha tespit edildi.

Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliğince, tespit edilen 12 şirkete kayyum atandı. Karara göre, holding bünyesinde faaliyet gösterdiği belirlenen 46 şirket, bir vakıf ve bir derneğe atanan kayyumlar iş adamı İmran Okumuş, avukat Sezai Çiçek, bilişim uzmanı Hüseyin Yaşar, maliyeci Aytekin Karahan, basın ve halkla ilişkiler uzmanı Ertuğrul Erdoğan, vakıf ve dernek uzmanı İsmail Gülen ile vergi denetçisi Levent Küçük, bu 12 şirkette de görev yapacak.

7 KAYYUM GÖREVE BAŞLADI

Karara göre, sağlık, eğitim ve teknik gibi alanlarda faaliyet gösteren İstanbul'da 8, Ankara'da 2, İzmir ve Samsun'da da birer şirkete kayyum sı yapıldı. Eski yöneticilere görevden alındıklarına dair kararın tebliğ edilmesinin ardından 7 kayyum görevlerine başladı.

Kayyum ataması yapılan şirketlerden ikisinin Mizan Eğitim Kurumları ve Sema Eğitim Kurumları olduğu öğrenildi. Bünyesinde Coşkun ve Nilüfer Okulları, çeşitli anaokulları, FEM ve Anafen dershanelerinin de bulunduğu 50'ye yakın okul ve yurt barındıran iki şirkete de "FETÖ/PDY'ye finansman sağladıkları" iddiasıyla kayyum ataması yapıldığı kaydedildi.

Öte yandan hakimlik, kayyumlara şirket başına ikişer bin lira maaş ödenmesine karar verdi.Kaynak Holding'e yönelik soruşturma kapsamında bugüne kadar kayyum ataması yapılan şirket sayısı 58'e yükseldi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaynak Holding ile bağlantılı 12 şirkete kayyum atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz