X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Generalin avukatı kaçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Generalin avukatı kaçıyor

  • Giriş Tarihi: 20.2.2016 01:44
Generalin avukatı kaçıyor
Generalin avukatı kaçıyor

Genel Yayın Yönetmeni 'ın Ankara'daki villası ortağı tarafından satın alınan MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi, hakkındaki yakalama ve yurtdışı yasağına rağmen polise teslim olmuyor.

Genel Yayın Yönetmeni 'ın Ankara'daki villası ortağı tarafından satın alınan MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi, hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine yakalama ve yurtdışı yasağı çıkarılmasına rağmen polise teslim olmuyor.

CAN DÜNDAR O MANŞET İÇİN RÜŞVET ALMIŞ

Can Dündar'ın Ankara'daki evinin Cumhuriyet'te 29 Mayıs 2015'te atılan ihanet manşeti fahiş fiyatla satın alındığı ve satışta 'nün etkili olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmada avukatlar Bekir Mustafa Yılmaz ve Atilla Tarık Çilekçi yakalanırken Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi ve avukat Faruk Öksüz polisten kaçıyor. Her iki avukat hakkında yakalama kararı çıkarıldı ve yurtdışı yasağı konuldu. İki avukat her yerde aranıyor.

FETÖ'NÜN MİT TİMİ

FETÖ BAĞLANTISI


Bu arada Can Dündar'ın Ankara'da 2 yıldır satamadığı villasının 'nı durduran Hamza Celepoğlu'nun avukatının ortağı tarafından şaşırtıcı şekilde satın alınması ile ilgili FETÖ irtibatını araştıran İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ilginç bağlantılara ulaştı.

Can Dündar'ın Rönesans Villaları'ndaki mülkünü satın alan avukat Bekir Mustafa Yılmaz'ın ortağı Sönmez Ahi'nin 'e yakınlığı belirlenen Avukat Atilla Tarık Çilekçi ile bacanak olduğu belirlendi. İkilinin sıkı ilişki içinde olduğu saptandı.

Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi'nin bacanağı Çilekçi'nin Fetullah Gülen'in bir süre hizmetinde bulunduğu öğrenildi. 'nde bir süre öğretmenlik yaptığı belirtilen ve Fatih Üniversitesi'nde ders veren Çilekçi' in Gülen ile birlikte fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda Çilekçi FETÖ Lideri'nin en yakınında bulunuyor.