'tan 'e lar hakkında

Giriş Tarihi: 28.2.2016 00:25
Kurtulmuş'tan Meclis'e idamlar hakkında çağrı

Başbakan Yardımcısı , Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Türkiye’deki cezalarının hala 'nin üzerinde "kara leke" olarak durduğunu belirtti.

Başbakan Yardımcısı , Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Türkiye'deki cezalarının hala TBMM'nin üzerinde "kara leke" olarak durduğunu belirtti ve "Geçmişte bu idam cezalarına kim imza atmışsa atmış ama sonuçta bugün Türkiye'de bir Meclis var" dedi.

sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerçekten Adnan Menderes'in,12 Eylül'deki idam cezalarından, Deniz Gezmiş'in idam cezasından rahatsızsak haydi buyurun dört parti burada, Meclis olarak bütün idam cezalarının bütün hukuki altyapısını kaldıralım ve Türkiye'nin demokratikleşmesi konusunda büyük bir adımı atalım" diye konuştu.

"Meclis isterse ortadan kaldırabilir"

İdamlar üzerinden muhalefet yapmayı asla doğru ve siyaseten şık bulmadığını ifade eden Kurtulmuş, "Bu teklifi bir kere daha söylüyorum; Türkiye'de Adnan Menderes'in de diğer idam cezalarının da hepsi Türkiye'nin hukuk sistemi bakımından önemli parametrelerdir, bu Meclis isterse bunu ortadan kaldırabilir" şeklinde konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmuş'tan Meclis'e idamlar hakkında çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz