X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan Davutoğlu BM Genel Sekreteri Ban ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan Davutoğlu BM Genel Sekreteri Ban ile görüştü

  • Giriş Tarihi: 30.3.2016 07:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2016 07:28
Başbakan Davutoğlu BM Genel Sekreteri Ban ile görüştü
Başbakan Davutoğlu BM Genel Sekreteri Ban ile görüştü

Başbakan Davutoğlu BM Genel Sekreteri Ban ile yaptığı görüşmede Türkiye'nin, Libya'nın siyasi birliği, istikrar ve güvenliği için destek ve girişimlerini güçlü şekilde devam ettireceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-Mun ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin, Libya'nın siyasi birliği, istikrar ve güvenliği için destek ile girişimlerini güçlü şekilde devam edeceğini ve ülkeye tehdit oluşturan DAEŞ'e karşı uluslararası işbirliğini sürdüreceklerini bildirdi.

Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada, Davutoğlu'nun, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un talebi üzerine kendisiyle telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Görüşmede, Genel Sekreter Ban'ın Libya konusunda son günlerde yürüttüğü temaslar hakkında Davutoğlu'na bilgi verdiği, Libya'da istikrar yönünde yürütülen çalışmalara Türkiye'nin takdirle karşılanan katkılarının devamını dilediklerini bildirdiği kaydedildi.

Başbakan Davutoğlu'nun da Türkiye'nin Libya'nın siyasi birliği, istikrar ve güvenliği için destek ile girişimlerin güçlü şekilde devam edeceğini, Libya'ya tehdit oluşturan DAEŞ'e karşı uluslararası işbirliğini de sürdüreceklerini ifade ettiği bildirildi.

Açıklamada, ayrıca görüşmede 23-24 Mayıs tarihlerinde Türkiye'nin evsahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilecek Dünya İnsani Zirvesi hazırlıklarının da ele alındığı belirtildi.