X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kara paranın babaları Pensilvanya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kara paranın babaları Pensilvanya'da

  • Giriş Tarihi: 30.3.2016
Kara paranın babaları Pensilvanya'da
Kara paranın babaları Pensilvanya'da

Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili "Ülkemizi ilgilendiren bir konu olmadığı gibi gerekçesini bilmeden değerlendirme yapmak doğru değil. Kara paranın babaları Pensilvanya'da duruyor. Acaba yetkili merciler bir uygulama yaptı mı?" dedi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ABD YOLCULUĞU ÖNCESİ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da düzenlenecek Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere dün ABD'ye gitti. Hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

PENSİLVANYA'DALAR: (Rıza Sarraf'ın Amerika'da tutuklanması) Bu konu aslında ülkemizi ilgilendiren bir konu olmadığı gibi bir kara para aklama konusu mudur, değil midir, bunun gerekçesini bilmeden böyle bir değerlendirme yapmayı da doğru bulmuyorum ancak kara paranın babaları orada duruyor. Pensilvanya'da duruyor. Burada duranlara acaba oradaki yetkili merciler herhangi bir uygulama yaptılar mı?

FETÖ'NÜN FİNANS AYAĞINA DARBE

AVUKATLARI GEREKLİ CEVABI VERİR: Amerika'daki hukuk büroları geçenlerde yine çok ilginç suç duyurularında bulundu. Paralel Devlet Yapılanması'nın Amerika'da birçok eğitim öğretim kurumları var. Bu eğitim öğretim kurumları içerisinde Amerika'nın carter schoolları var. Bu carter schoollarını en güzel şekilde, çok sinsice, akıllıca söğüşlediler ve söğüşlemeye de devam ediyorlar. Bunlar ufak rakamlar değil. 100 milyon dolarları aşan rakamlar. Önce bunlara yönelik bir adım atsınlar. Bunlara yönelik daha hiçbir adım atmadılar. Bu bir kişi, 10 kişi, 100 kişi değil. Binlerce kişi. Bunların da banileri giriyorlar, çıkıyorlar. Biz kendilerini bu konuda da uyardık. Bu kişi ülkemizde aynı şekilde bu kara para aklamayı yaptığı gibi bu kara para aklama noktasında bu kişinin koordine ettiği kişiler ülkemizde ya şu anda tutuklu hapiste bir kısmı da firarda. Bunları da duyurduğumuz halde hala ne yazık dostumuz Amerika'daki yetkililer buna karşı en ufak bir duyarlılık göstermediler. Rıza Sarraf'la ilgili varsa bir şey onu zaten Rıza Bey'in avukatları da gerekli cevabı, gerekli şekilde onlara herhalde vereceklerdir ve kendisini de savunacaklardır. Bu zaten ülkemizle alakalı bir konu da değildir. Bunu da çok açık net söylemiş olayım.

"Kara paraların babaları Pensilvanya'da duruyor"


DAEŞ DARMADAĞIN: (Başika'da bir askerin şehit edilmesi) Hemen olayın ardından gerekli bütün gerek oradaki fırtına obüslerimiz en ağır şekilde onlara cevabı vermiş ve bedelini ödetmiştir gerek koalisyon güçleri havadan verilen hedefleri vurmuşlardır. Ardından bizim hava kuvvetlerimiz aynı şekilde oradaki DAEŞ noktalarını ciddi manada vurmuş ve adeta darmadağın etmiştir diyebiliriz. Bu süreç bu noktada artarak çok daha farklı bir şekilde devam edecektir.

"HASHTAG" DESTEĞİ

Bu arada Erdoğan'a destek için vatandaşlar tarafından sosyal paylaşım sitesi Twitter'da açılan "hashtag" yoğun ilgi görüyor. "#WeLoveErdogan" (Erdoğan'ı seviyoruz) etiketi, kısa sürede 'trend topic' listesinde yer aldı.

Öte yandan, Washington'da etkin birçok Türk-Amerikan derneği, yarın Erdoğan'a destek gösterisi düzenleyecek. Gösteriye diğer milletlerden de katılım bekleniyor.

'TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI ARTIK'

Türkiye, başta terörizme karşı mücadele olmak üzere her alanda samimi ve kapsayıcı bir uluslararası işbirliğinin bugüne kadar savunucusu olmuştur. Zirvede de Paris, Ankara, İstanbul, Brüksel ve Lahor'daki eylemler karşısında artık terörle mücadelede samimi işbirliği yapılması gerektiğini vurgulayacağız. Adım atmakta geç kaldığımız her gün, terör belasının daha da büyümesi demektir. İşbirliği eksikliğinden kaynaklanan nedenler dolayısıyla daha fazla bedel ödemeye tahammülümüz kalmadı.

'OBAMA İLE İKİLİ GÖRÜŞME YAPACAĞIZ'

Türkiye nükleer enerjiden barışçıl amaçlarla yararlanma hususunda güçlü bir iradeye bugüne kadar sahip oldu. Sayın Obama ile de bir görüşme arkadaşlar planladılar ve görüşmeler yapıldı. Orada Sayın Obama'nın davetine gelen 50'yi aşkın lider olacak. Ciddi bir kısmıyla kendisinin de ikili görüşmeleri olacak. Biz de bu şekilde orada kendisiyle ikili bir görüşme yapacağız ama bu görüşme ne kadar sürer, o görüşmenin gündemiyle, toplantının akışıyla alakalı bir konu olacaktır.

'İSLAM KARŞITLIĞINA EN ANLAMLI CEVAP'

Ziyaret vesilesiyle, 2013'te Maryland'ta 65 dönümlük bir arazi üzerinde temeli atılan Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nin açılışını gerçekleştireceğiz. Bünyesinde cami, kültür merkezi, İslam Eserleri Müzesi ve misafirhane olan merkez önemli bir rol üstlenecek. Bu merkez, yükselen İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığına da en anlamlı cevap olacak. Ayrıca kültürler arası işbirliği ve uyum açısından önemli bir misyon üstlenecek.


'a basın toplantısında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç eşlik etti. Ardından eşi Emine Erdoğan'la birlikte Washington'a giden Erdoğan, kalacağı otelin önünde, ABD'de yaşayan Türkler tarafından coşkuyla karşılandı.