Bakan Albayrak: Kılıçdaroğlu milletimizin hassasiyetleri ile dalga geçiyor

Giriş Tarihi: 6.4.2016 19:34 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 23:42
Bakan Albayrak: Kılıçdaroğlu milletimizin hassasiyetleri ile dalga geçiyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Genel Başkanı 'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili söylediği çirkin sözlere sert tepki gösterdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , Genel Başkanı 'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik çirkin sözlerine ilişkin, "Kılıçdaroğlu, insanın işitmekten utanç duyacağı sözleri saygın bir milletvekiline, bir doktora, bir kadına, bir anneye hiç sıkılmadan söyleyerek bir kez daha siyasi ahlak seviyesini ortaya sermiş ve asgari bir terbiye sınırını dahi gözetmediğini göstermiştir" ifadesini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Albayrak, Kılıçdaroğlu'nu, Ramazanoğlu'na ilişkin ifadeleri nedeniyle kınadığını belirtti.

Albayrak, şunları kaydetti:

"EŞİNE AZ RASTLANIR BİR HADSİZLİK ÖRNEĞİ"

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, insanın işitmekten utanç duyacağı sözleri saygın bir milletvekiline, bir doktora, bir kadına, bir anneye hiç sıkılmadan söyleyerek bir kez daha siyasi ahlak seviyesini ortaya sermiş ve asgari bir terbiye sınırını dahi gözetmediğini göstermiştir. Partisinin mensubu kadınlardan ve o konuşmayı ekranları başında izleyen kadınlardan utanmadığı her halinden belli olan Kılıçdaroğlu, daha sonra sözlerinin arkasında olduğunu vurgulayarak Türk siyasi tarihinde eşine az rastlanır bir hadsizlik örneği sergilemiştir. İşin daha üzücü olan yönü ise açıkça cinsiyetçi bir konformizm ile yapılan bu konuşmasına daha sonra 'Bir bakana kadın ya da erkek diye bakmak yanlıştır' sözleri ile sahip çıkan Kılıçdaroğlu adeta milletimizin aklı ve hassasiyetleri ile dalga geçmektedir."

"EN ÇOK CHP'Lİ VATANDAŞLARI RAHATSIZ ETTİ "

Kılıçdaroğlu'nun yaklaşım ve üslubunun en çok CHP'li vatandaşları rahatsız ettiğini vurgulayan Albayrak, "Hiçbir erkek ya da kadın böyle kaba, nezaketsiz ve haysiyet yoksunu bir yaklaşıma muhatap olmamalıdır. Hiçbir kadının kişilik onuru, annelik yetkinliği ya da mesleki ciddiyeti siyaset malzemesi haline getirilmemelidir. Yazıktır ki, 2016 Türkiye'sinde bu üslubu takınan ve bundan rahatsızlık duymayan bir kişi anamuhalefet partisinin başındadır" değerlendirmesinde bulundu.

"SEVİYESİZ VE ÇİRKİN"

Bakan Albayrak, Kılıçdaroğlu'nun üslubunu seviyesiz ve yaklaşımını çirkin bulduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu'nun, bu milletin arasına nifak tohumları ekmeye çalıştığı, bu toplumun milli ve yerli ne kadar değeri varsa çiğneyerek, insanımızı birbirine düşürmeye çalıştığı açıktır. Oynadığı bu kirli oyunun bir parçası olarak şimdi de toplumdaki kadına gösterilen saygıyı ayaklar altına almaya ve kadınları istediği kutuplaşmanın parçası haline getirmeye çalışmaktadır. Kılıçdaroğlu'nu kullandığı tüm çirkin ifadeleri sebebiyle şiddetle kınıyorum, kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Kılıçdaroğlu'nu eğitimiyle, kariyeriyle, toplumsal hayata katkılarıyla saygı duyduğumuz Sayın Bakanımız Sema Ramazanoğlu'ndan özür dilemeye davet ediyorum."

ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Albayrak: Kılıçdaroğlu milletimizin hassasiyetleri ile dalga geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz