'ten HDP'ye çok sert yanıt!

Giriş Tarihi: 15.4.2016 09:39 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 10:50
Nazlı Çelik'ten HDP'ye çok sert yanıt!

, Yüksekova haberini Meclis'e taşıyan HDP'li vekile görüntüleri ekrana getirerek sert bir dille yanıt verdi.

ATV'de yayınlanan 'Kahvaltı haberleri' programında Melih Altınok, gazeteci 'in HDP'li vekil Abdullah Zeydan'a verdiği ders niteliğindeki cevabı yorumladı. HDP'li vekil Abdullah Zeydan'ın "PKK sizi tükürüğü ile boğar" konuşmasını hatırlatan Melih Altınok "Bu görüntüler her şeyi açıklıyor" dedi.

HDP Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari Yüksekova'da Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'in Yüksekova haberini Meclis'e taşımıştı.

Önergesinde "6 Nisan 2016 günü Star haber genel yayın yönetmeni Nazlı Çelik sokağa çıkma yasağının olduğu Hakkari'nin Yüksekova ilçesine operasyonlardan görüntüler almak için gitmiştir" diyen HDP'li Zeydan, "Bir gazeteci, şiddeti özendirici, insani değerleri incitici, savaş kışkırtıcılığına araç olmamalıdır." ifadelerini kullanmıştı.


HDP'Lİ VEKİLE TOKAT GİBİ CEVAP!


HDP'Lİ VEKİLE ÇOK SERT YANIT

Nazlı Çelik'ten HDP'li vekilin bu önergesine yanıt geldi. Çelik, Yüksekova haberini canlı yayında tekrar ekrana getirerek, HDP'li vekilin iddialarına tek tek cevap verdi.

"ASKER VE POLİSLER DE FİGURAN DEĞİL"

Çelik, Yüksekova'yı ekrana getirerek şunları söyledi: "Bu görüntüdeki yer, Hollywood'da film seti değil. Asker ve polisler de figuran değil. Çevredeki binaların üzerindeki delikler de matkap deliği değil. Onlarca şehidin verildiği, pek çok teröristin öldürüldüğü Yüksekova'nın ta kendisi."

ARKADAŞINA GÖNDER
Nazlı Çelik'ten HDP'ye çok sert yanıt!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz