X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İlkokula molotofkokteyli atan gösterici DNA’dan tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İlkokula molotofkokteyli atan gösterici ’dan tutuklandı

  • Giriş Tarihi: 16.4.2016 08:42 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 09:14
İlkokula molotofkokteyli atan gösterici DNA’dan tutuklandı
İlkokula molotofkokteyli atan gösterici DNA’dan tutuklandı

Eylemcilerin maskeleri ile molotofkokteyllerinde taraması yapıldı. Alınan örnekler, göstericilerin DNA’larıyla örtüştü. Eylemciler, mahkeme kararıyla tutuklandı.

Fatih'te, Mimar Sinan İlkokulu 23 Ocak'ta yarısı molotofkokteylli saldırıya uğradı. Okulun çevresinde bulunan bazı otomobilleri de yakan göstericiler, yüzlerini kapattıkları bazı metaryal ve maskelerle birlikte gözaltına alındı. Yaşları 18 ile 25 arasında değişen 5 kişi, polisteki ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi.

DNA'LAR ÖRTÜŞTÜ

İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen şüpheliler, kan örnekleri alındıktan sonra mahkeme tarafından 'delil yetersizliğinden' serbest bırakıldı. Göstericilerin yüzlerini kapatmak için kullandıkları maske ve bazı metaryaller üzerinde taraması yapıldı. Maske ve molotofkokteyllerinden alınan DNA örnekleri, 5 göstericiden alınan kan örneklerindeki DNA'larla örtüştü. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DNA sonucunun ardından 5 göstericiyi tekrar gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 eylemci, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Habertürk