X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan'dan çocuklara 23 Nisan yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan'dan çocuklara 23 Nisan yemeği

  • Giriş Tarihi: 24.4.2016 02:04
Erdoğan'dan çocuklara 23 Nisan yemeği
Erdoğan'dan çocuklara 23 Nisan yemeği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarla yemekte bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verdiği yemeğe, Milli Eğitim Bakanlığının 81 ilde belirlediği 81 çocuğun yanı sıra 30 şehit ve 32 gazi çocuğu, 22 üstün yetenekli çocuk, 6 özel eğitim kurumlarında eğitim gören çocuk ve 29 sevgi evlerinden gelen çocuk olmak üzere 200 çocuk katıldı.

ERDOĞAN ÇOCUKLARA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'Nİ GEZDİRDİ Erdoğan, misafir ettiği çocuklarla, dünya küresi şeklinde hazırlanan pastanın boş bırakılan bölümüne haritasını yerleştirdi. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 23 Nisan için özel hazırlanan pastayı çocuklarla birlikte kesti.

Külliye'nin havuzlu bahçesinde çocuklarla aynı masada yemek yiyen Erdoğan, miniklerin 23 Nisan için seslendirdikleri şiirleri dinledi.

Yemeğin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin avlusunda, çocuklar için özel gösteriler sunuldu. Erdoğan, yemeğe katılan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.