32 ilde sahte reçete operasyonu

Giriş Tarihi: 3.5.2016 09:17 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 10:39
32 ilde sahte reçete operasyonu

İstanbul merkezli 32 ilde sahte reçete operasyonu yapılıyor. 266 adreste arama yapılıyor, çok sayıda gözaltı var. Gözaltına alınanlar arasında doktor ve eczacılar da var. İlaçların ve 'a gönderildiği tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü istihbarat çalışmaları kapsamında, suç örgütü üyelerini yakalamaya yönelik 32 ilde 266 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 100 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında, çok sayıda eczacı, doktor ve Diyarbakır Dicle Üniversitesinden bir profesörün de bulunduğu öğrenildi.

Suç örgütünün, sahte reçete ve sağlık raporlarıyla aldıkları kanser, kemoterapi, psikoterapi alanlarının da aralarında bulunduğu yüksek fiyatlı ilaçları ve 'deki savaş bölgelerinin yanı sıra terör örgütü PKK'ya göndererek haksız kazanç elde ettikleri öne sürüldü.

Bu arada, İstanbul'da gözaltına alınan zanlılar, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

ARKADAŞINA GÖNDER
32 ilde sahte reçete operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz