X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar

  • Giriş Tarihi: 3.5.2016 12:06 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 15:15
Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar
Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu. "Dokunulmazlık sürecini engellemek için milletvekillerimize saldırıyorlar. Meclis çatısını kavganın, kargaşanın adresi olarak göstermek peşindeler." diyen Davutoğlu, "Hiçbir yere kaçamazlar." ifadelerini kullandı.

HDP'li milletvekilleri dün akşam, dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nu terk etti. HDP milletvekillerinin Komisyonu terk etmesinin ardından oybirliğiyle hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi kabul edildi.

HİÇBİR YERE KAÇAMAZLAR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında HDP'li milletvekillerinin terk ettiği TBMM Anayasa Komisyonu'na değindi. "Dokunulmazlık sürecini engellemek için milletvekillerimize saldırıyorlar. Meclis çatısını kavganın, kargaşanın adresi olarak göstermek peşindeler." diyen Davutoğlu, "Hiçbir yere kaçamazlar." ifadelerini kullandı.

"AHLAKSIZ ŞİDDETİ SAVUNUYORLAR"

"AK Parti bir dava partisidir, bir misyon hareketidir. Güçlü ve müreffeh bir ülke demektir. Muhalefetin hali ortada. Onlardan Türkiye'nin geleceği için bir katkı vereceğini beklemiyoruz. HDP ahlaksız bir şiddeti savunmaya, TBMM'de uygulamaya çalışıyor. Yönetimlerin kendilerinde olduğu şehirlere bile ihanet ediyorlar. Eli kanlı bir örgütün sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Dokunulmazlık sürecini engellemek için milletvekillerimize saldırıyorlar. Meclis çatısını kavganın, kargaşanın adresi olarak göstermek peşindeler. Ulu Cami'yi kana bulayan herkese dokunulacaktır. Hiçbir yere kaçamazlar.

Bunları savunanlar da bu millete ait olamaz. Yabancı unsurların maşaları olurlar. Bu maşalara gereken dersi veren, AK Parti grubumuzu yürekten tebrik ediyorum. Dün bir destan yazdınız. "