X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kılıçdaroğlu Steinmeier ve Ayrault ile bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kılıçdaroğlu Steinmeier ve Ayrault ile bir araya geldi

  • Giriş Tarihi: 12.5.2016 10:56
Kılıçdaroğlu Steinmeier ve Ayrault ile bir araya geldi
Kılıçdaroğlu Steinmeier ve Ayrault ile bir araya geldi

Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ilk gününde, Sosyal Demokrat Partili (SPD) Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ile Federal Alman Meclisi’nde buluştu.

Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ilk gününde, Sosyal Demokrat Partili (SPD) Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ile Federal Alman Meclisi'nde buluştu. Görüşmeye, Steinmeier'in partisinin ''Bahar Buluşması" için davet ettiği Ayrault da katıldı. Yaklaşık yarım saat süren görüşmeye, CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke, Çetin Osman Budak ve Öztürk Yılmaz da katıldı. Görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

'KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEMEZSE...'

YOĞUN TEMASLAR

Berlin'deki temasları kapsamında ilk olarak SPD Meclis Grubu Başkanı Thomas Opperman ile görüşen Kılıçdaroğlu, ardından Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'i parti binasında ziyaret etti. Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun ana muhalefet lideri onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak Kılıçdaroğlu, perşembe günü Başbakan Yardımcısı ve SPD lideri Sigmar Gabriel tarafından kahvaltıda ağırlanacak. Göç ve Mültecilerden Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz ve Dışişleri Bakanlığı nezdindeki Devlet Bakanı Maria Böhmer ile ayrı ayrı bir araya gelecek Kılıçdaroğlu, ardından SPD Türkiye Koordinasyon Grubu'nun "AB-Türkiye ilişkileri ve son gelişmeler" başlıklı toplantısına katılacak. Akşam saatlerinde Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmesi öngörülen CHP liderinin gece geç saatlerde Ankara'ya dönmesi bekleniyor.