X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çok sayıda teröristin teslim olduğu Nusaybin'de cephanelik bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çok sayıda teröristin teslim olduğu Nusaybin'de cephanelik bulundu

  • Giriş Tarihi: 30.5.2016 17:40
Çok sayıda teröristin teslim olduğu Nusaybin'de cephanelik bulundu
Çok sayıda teröristin teslim olduğu Nusaybin'de cephanelik bulundu

'in Nusaybin ilçesinde devam eden terör operasyonu kapsamında yapılan aramalarda, 18 el bombası ile çok sayıda ve mühimmat ele geçirildi.

'in Nusaybin ilçesinde devam eden terör operasyonu kapsamında yapılan aramalarda, 18 el bombası ile çok sayıda ve mühimmat ele geçirildi. İlçede bölücü terör örgütü üyelerince açılan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan "Atmaca-7 Operasyonu" sürüyor. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, Abdülkadirpaşa Mahallesi'nde bölücü terör örgütüne ait cephanelik bulundu.

PKK NUSAYBİN'DE KAZDIĞI HENDEĞE GÖMÜLDÜ

Operasyonda 3 RPG-7 roketatar, 19 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 tabanca, 18 el bombası, 2 antitank, 3 antipersonel roketatar mermisi, 3 sevk fişeği, el yapımı 3 patlayıcı, 4 telsiz, 2 alfa fire, 2 uzaktan ateşleyici kumanda, 1 voltmetre, 71 kalaşnikof şarjörü, 13 hücum yeleği, 2 palaska tipi şarjörlük, 4 pil düzeneği, 5 metre infilaklı fitil ile çok sayıda normal ve elektrikli fünye ele geçirildi.