'Gezi' olaylarının 3. yıldönümünde, eylemcilerden vatandaşa linç girimi

Giriş Tarihi: 1.6.2016 02:18 Güncelleme Tarihi: 1.6.2016 08:07
'Gezi' olaylarının 3. yıldönümünde, eylemcilerden vatandaşa linç girişimi

Başkent'te, 'Gezi' olaylarının 3. yıl dönümü nedeniyle toplanan grup, kendilerine tepki gösteren bir vatandaşı darp etti. ekipleri, vatandaşı linç giriminden güçlükle kurtardı.

Ankara'da, bir grup eylemci Gezi Parkı olaylarının 3. yıldönümünde Çankaya Yüksel Caddesi'nde toplandı. Bir süre slogan attıktan sonra Caddesi'ne yürüyen grup üyeleri, burada diğer eylemci gruplarla birleşti. Sakarya Caddesi'nde de bir süre slogan atan grup, ardından basın açıklaması yaptı.

EYLEMCİLER VATANDAŞI DARP ETTİ

Grup adına açıklama yapan şahsın, "Devletin Nusaybin ve Cizre'de katliam yaptığını" iddia ettiği sırada, bir vatandaş bu açıklamaya tepki gösterdi. Bu eleştiriye sinirlenen eylemciler, vatandaşın üzerine yürüdü. Eylemcilerin vatandaşı darp etmeye başlamasıyla araya girdi. Polis ekipleri, vatandaşı linç edilmekten son anda kurtardı. Vatandaşın bir merkezine götürülmesinin arından gerginlik bir süre daha devam etti.

Gerginliğin sona ermesiyle basın açıklamasına devam eden eylemciler, bir süre daha slogan attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.

GEZİ'NİN EFSANELEŞMİŞ YALANLARI

ARKADAŞINA GÖNDER
'Gezi' olaylarının 3. yıldönümünde, eylemcilerden vatandaşa linç girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz