X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AYD üyelerini kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AYD üyelerini kabul etti

  • Giriş Tarihi: 2.6.2016 16:19
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AYD üyelerini kabul etti
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AYD üyelerini kabul etti

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Burhan ve yönetim kurulu üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Burhan ve yönetim kurulu üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Anadolu'nun en eski yerel gazetelerinden olan ve bu yıl kuruluşunun 68. yılını kutlayan Yeni Konya Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay, kabulde, gazetenin çalışmalarına ilişkin Kurtulmuş'a bilgi verdi.

Kurtulmuş, kurulduğu ilk günden bu yana yayın hayatını sürdüren gazetenin 68. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Kurtulmuş, Anadolu medyasına her zaman destek verdiğini, bu desteğinin süreceğini ifade etti.

AYD, TELEVİZYONLARIN TALEPLERİNİ KURTULMUŞ'A İLETTİ

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Burhan, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'a, Anadolu'da yayın yapan gazete, televizyon ve radyoların sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin hazırladıkları bir raporu sundu.

Raporda, yerel gazeteler gibi yerel televizyonların da desteklenmesi talebine yer verildi. "Resmi ilanlardan ve kamu reklamlarından televizyonlar da istifade etmelidir." ifadesine yer verilen raporda, kamu spotlarının televizyonlarda ücretli yayınlanması talebi aktarıldı.

YAZAR MÜCAHİT'İ KABUL ETTİ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'de faaliyet gösteren Sound Vision'un başkanı, yazar ve radyo yapımcısı Abdülmalik Mücahit'i kabul etti.

Kurtulmuş, Çankaya Köşkü'ndeki kabulde, ABD'de Müslümanlar adına çalışmalar yapan Mücahit'in kurucusu olduğu kuruluşun faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sosyal problemler, toplumsal politikalar ve İslam-batı ilişkilerine yoğunlaşan Mücahit, 2011-2015 yılları arasında beş kez dünyada en etkin 500 Müslüman listesine seçildi.

ABD'de sağlık, tecavüz ve bağış hakları ile ilgili birçok projeyi yöneten, bu konularda kanunlar çıkarılmasına öncülük eden Mücahit, ABD'nin yanı sıra Kanada, İngiltere ve Fransa'da 45'in üzerinde düşünce topluluğu kurdu.