X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan Yıldırım: Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan : Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor

  • Giriş Tarihi: 2.6.2016 14:41 Güncelleme Tarihi: 2.6.2016 17:08
Başbakan Yıldırım: Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor
Başbakan Yıldırım: Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor

Başbakan Binali , Ankara'da vatandaşa hitap etti. Yıldırım, "Hatalı bir karadır, bizim geçmişimiz bellidir. Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor. Büyükelçimizi istişare için çağırdık." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Ekonomi nasıl gidiyor anlamak istiyorsan esnafla görüş. Gerçek ekonomi çarşıda pazarda ekonomidir. Millete iş-aş sağlayan ekonomi gerçek ekonomidir. Milletin yüzünü güldürmek için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Yazar kasaların Başbakan'ın önüne atıldığı günleri hatırlayın.

ALMANYA'NIN SÖZDE SOYKIRIMI KABUL ETMESİ

Türkiye'nin önemli bir müttefiki Almanya'da da Ermeni lobisinin kararını Alman Parlamentosu kabul etti.

Bu karar hatalı bir karardır. Türk milletinin geçmişi bellidir. Bu millet, geçmişiyle övünen bir millettir, bizim geçmişimizde yüz kızartacak bir şey yoktur. Tarihçilerin bile uzlaşamadığı bir yerde Almanya parlamentosunun kararı Türkiye'nin kabul edebileceği bir şey değildir.

Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için geri çağırdık. Karar metnini gördükten sonra atılacak adımları atmakta 1 saniye bile tereddüt etmeyiz. Biz sadece Allah'ın önünde eğiliriz.

Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, Ankara çok net bir mesaj veriyor. Ankara diyor ki; ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz. İşte birliğin, kardeşliğin, millet olmanın şuuru budur.

Başbakan Binali Yıldırım "Bu karar hatalı bir karardır"

ALMANYA MECLİSİ 1915 'SÖZDE ERMENİ TASARISINI' KABUL ETTİ