Teslim olan teröristlerin ifadeleriyle cephaneliğe ulaşıldı

Giriş Tarihi: 3.6.2016 09:52 Güncelleme Tarihi: 3.6.2016 10:09
Teslim olan teröristlerin ifadeleriyle cephaneliğe ulaşıldı

Güvenlik güçleri, teslim olan teröristlerin ifadelerinden yola çıkarak Atmaca-7 Nusaybin Özel Birlik Operasyonunda bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait cephaneliği tespit etti.

Güvenlik güçleri, teslim olan teröristlerin ifadelerinden yola çıkarak Atmaca-7 Nusaybin Özel Birlik Operasyonunda bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait cephaneliği tespit etti. Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, 2 Haziran 2016 tarihinde Atmaca-7 Nusaybin Özel Birlik Operasyonunda Yenişehir Mahallesindeki bir binanın BTÖ mensuplarınca cephanelik olarak kullanıldığı tespit edildi.

'SİVİLİM' DİYEN TERÖRİST 'KESKİN NİŞANCI' ÇIKTI

Bodrum katında şu gereçler bulundu:

"27 adet AK-47 Kaleşnikof (1'i parçalanmış), 1 adet RPG-7, 2 adet Tabanca (Baretta, Magum), 1 adet Kanas / Dürbünlü, 19 adet el bombası (4'ü bımba düzenekli olduğu için imha edilmiştir.), 86 adet AK-47 şarjör (), 5 adet Kanas şarjör (dolu), 1 adet RPG-7 antş tank mühimmat, 4 adet RPG-7 anti personel mühimmat, 6 adet RPG-7 sevk fişeği, 5 adet kobra telsiz, 1 adet yaesu telsiz, 1 adet Samsung cep telefonu, 1 adet ampermetre, 16 adet elektrikli fünye".

TESLİM OLAN TERÖRİSTLERDEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

BAZI YAYIN ORGANLARINDA SİVİL OLDUKLARI KONUŞULMUŞTU

Askeri kaynaklar, cephaneliğin 26 Mayıs 2016 tarihinde teslim olan teröristlerin ifadelerinde gömdüklerini belirttikleri yerde ve tamamı -tekrar kullanılmak üzere - bakımı yapıldığı, strech filmlere sarılmış olarak bulunduğuna çekti. Teslim olan teröristlerin bir kısım medyada sivil vatandaş oldukları, hiçbir eyleme katılmadıkları, sivil kıyafetlerle teslim olmaları göz önüne alındığında bu durumun büyük tezat oluşturduğunun açıkça görüldüğü vurgulandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Teslim olan teröristlerin ifadeleriyle cephaneliğe ulaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz