X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diploma açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diploma açıklaması

  • Giriş Tarihi: 4.6.2016 19:11 Güncelleme Tarihi: 5.6.2016 13:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diploma açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diploma açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'da Marmara Üniversitesi'nde mezuniyet töreninde konuştu. Konuşmasında diploma iddialarına cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, "Bugünlerde birileri yine şahsımla alakalı olarak 'diploması vardı, yoktu' diye bir tartışma başlattılar.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN ERDOĞAN AÇIKLAMASI

Kayıt olduğum, okuduğum ve mezun olduğum okul ortada, sınıf arkadaşlarım ortada. Ayrıca üniversite yönetimi resmi açıklamayı yaptı. Tüm bunlara rağmen birileri hala ısrarla bu meseleyi köpürtmeye devam ediyor. Ne yaparsanız yapın, eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserle ortadayız." diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ŞU FORMASYON BELASINDAN KURTARIN ARTIK

Erdoğan, "Bugün artık Türkiye'de siyasette, bürokraside ve ticarette kriter hangi seçkin gruba mensup olduğun değil, hangi birikime sahip olduğundur. Gerekli eğitime ve kabiliyete sahip olan herkesin önünde tüm kapılar sonuna kadar açıktır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diploma açıklaması

"ASIM'IN NESLİNİ YETİŞTİRMEDE ÖNCÜ OLUN"

İmam hatip okullarının önünü kesmek adına, mesleki eğitim sisteminin felç edildiğini söyleyen Erdoğan, "Bugün hala etkisini sürdüren yetişmiş ara elemanı ihtiyacı, 28 Şubat döneminde mesleki eğitimin çökertilmiş olması yüzündendir. İmam hatiplerle birlikte diğer meslek liselerinin önlerindeki engeller de kaldırıldığı için bu okulların eğitim kalitesi de hamdolsun giderek yükseliyor. İlahiyat fakülteleri de hem akademik çalışma hem öğrenci kalitesi bakımından her geçen yıl daha da ileriye gidiyor. Hiç endişe etmeyin daha da ileri gidecek." değerlendirmesinde bulundu.

ERDOĞAN: ALMANYA'NIN ERMENİ KARARINDA ÜST AKLIN PARMAĞI VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sizlerden beklentim, nerede görev yaparsanız yapın, Asım'ın neslini yetiştirmede öncü olmanızdır. Biz Türkiye'nin maddi kalkınması için gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız ama sizler de manevi kalkınması için çaba göstermelisiniz. Dünyadaki sayısız örnekten biliyoruz ki, manevi kalkınmayla desteklenmeyen maddi kalkınma bir süre sonra toplumların felaketi haline dönüşebiliyor. Onun için dört şeyin üzerinde özellikle durmamız lazım, gençliğe bunu vermemiz lazım. Bir, itikat noktasındaki yapıyı güçlendirmemiz lazım. İtikadi anlayışımızı güçlendirmemiz lazım. İki, ibadet noktasında, ibadette ne yazık ki eksikler var, çok çok da fazlasıyla var. Bunun üzerine de gidilmesi lazım. Üç ahlak... Ben inanıyorum ki, imam hatip, ilahiyat buralardaki öğrencilerin ahlak abidesi olma noktasında yarışın içinde olması gerekir. Dört, muamelat. Burada da örnek ve bunu vereceğinize inanıyorum. Gönüller fethetmek, şehirler, ülkeler fethetmekten daha da önemlidir. Bunu da yapacağınıza inanıyorum."