X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CHP'li Tüfek: HDP'li belediyelere de yardım yapılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'li Tüfek: HDP'li belediyelere de yardım yapılsın

  • Giriş Tarihi: 9.6.2016 18:05 Güncelleme Tarihi: 10.6.2016 01:11
CHP'li Tüfek: HDP'li belediyelere de yardım yapılsın
CHP'li Tüfek: HDP'li belediyelere de yardım yapılsın

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde HDP'li belediyelere de yardım yapılsın diyen 'li üyelere AK Parti'den sert tepki geldi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyon toplantısında Grup Başkan Vekili Mustafa Tüfek'in 'daki HDP'li 13 belediyeye yardım istemesi sonrasında AK Parti ve CHP'li üyeler arasında tartışma yaşandı.

CHP'DEN HDP'Lİ BELEDİYELERE DE YARDIM YAPILSIN ÖNERİSİ

CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Tüfek, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyon toplantısı öncesi söz alarak karşı çıkacağı maddeler hakkında açıklamalarda bulundu. Samsun'un kardeş ilan ettiği Van'daki AK Parti'li belediyeler Gevaş ve Tuşba'ya bazı tesisler yapılması teklifine karşı çıkacağını belirten Tüfek, "Eğer yardım yapılacaksa HDP'li belediyelere de yapılsın da kardeşlik köprüsü kurulmasında yardımcı olsun" dedi.
Komisyondaki karşı çıkacağı maddeleri daha maddeler görüşülmeye başlamadan sıralamaya başlayan Mustafa Tüfek, "Van'da neden sadece AK Parti'li belediyelere kardeşlik köprüsü kuruluyor? HDP'li belediyelere de yardım yaparak ihtiyacımız olan barış ortamına bir tuğla koyabilirdik. 13 belediye içerisinden 2'sini çıkartıp niye diğer belediyelere de yardım etmiyoruz? Zaten diğer 2 belediyeyi hükümet de destek veriyor. Belediyemizin kardeş şehir ilişkisi kurduğu şehirlerle yardım etmesi belediyenin görevleri arasında yok. Kardeş şehir yardımlarında malzeme yardımları olabilir, ihtiyaç yardımları olabilir. Büyük yatırımlar değil" ifadelerini kullandı.

ARSLAN: "KALLEŞLERLE KARDEŞLİK BAĞI KURULMAZ"

AK Parti Terme Belediye Meclis Üyesi Sabri Arslan da Tüfek'e cevap vererek, "Mustafa Tüfek Bey, zannedersem CHP Grup Başkanvekili. Bu okumuş olduğumuz maddelerle alakalı olarak bir eleştiri dile getirdiğinde tabi ki meclis başkanının cevap vermesi doğrudur. Ama işin başka bir siyasi boyutu var. Mustafa Bey, AK Parti'li belediyeler, HDP'li belediyeler diye bir şey söyledi. O bölgede CHP'li de MHP'li de belediye yok. Ama HDP'li belediyeler ile CHP'li belediyeler zaten yeterince işbirliği yapıyorlar. Bizim onlarla işbirliği yapmamıza gerek yok. Biz oradaki kardeşlik bağını kurmayı milletle ve halkla kurarak başarıyoruz. Ama kalleşlerle kardeşlik bağı kurulmaz. Onları da hendeklere gömüyoruz" diye konuştu.